عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

کارنامه وزارت رفاه درخشان نیست

نادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: کارنامه وزارت رفاه در حیطه انجام مسئولیت هایش درخشان نیست و این وزارتخانه باید دست از سر مباحث درمانی بردارد.

به گزارش عیارآنلاین، شهاب نادری، افزود: وزارت رفاه بهتر است به امور مربوط به خود در مباحث اشتغال زایی، تعاونی ها و… رسیدگی کند که مدت هاست روی زمین مانده است، زیرا پیگیری بحث های درمانی هیچ ارتباطی با حوزه مسئولیت وزارت رفاه ندارد.

وی با بیان این که وزارت رفاه تا به امروز در حوزه های مسئولیت های خود در خصوص تعاونی ها و اشتغال زایی عملکرد موفقی نداشته است، افزود: در حال حاضر وزارت رفاه تعاونی ها را به حال خود رها کرده است و حالا با این شرایط قصد دارد به بحث درمان هم ورود کند که از نظر من اشتباه محض است. وقتی در حوزه مسئولیتی خود نتوانسته به شکل مطلوبی فعالیت کند، مسئولان و دست اندرکاران آن چطور انتظار دارند تولیت بخشی از مباحث مرتبط با نظام درمان به آن ها واگذار شود؟

نادری با بیان این که بحث واگذاری تولیت سلامت در کمیسیون تلفیق مجلس بررسی شده است افزود: در کمیسیون تلفیق به این نتیجه رسیدیم که تولیت سلامت را به وزارت بهداشت و درمان واگذار کنیم که مسئولیتش مشخص است و در همین حوزه فعالیت می کند. با تصمیمی که کمیسیون تلفیق مجلس اتخاذ کرده است، وزارت رفاه حق دخالت در بحث سلامت را ندارد.

وی با تاکید بر این که صد در صد با بحث تجیمع بیمه ها موافق است، افزود: در صورتی که مدیریت سلامت بر عهده یک سازمان باشد، مردم نیز از سرگردانی نجات پیدا می کنند. زیرا در حال حاضر بیمه های متعددی در کشور فعالیت می کنند که همین مساله دریافت خدمات درمانی را برای مردم دشوار کرده است، اما اگر یک مدیریت واحد و تصمیم گیرنده وجود داشته باشد، مشکلات موجود در حوزه درمان نیز حل خواهند شد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین به موضوع «شستا» که تحت نظارت وزارت رفاه فعالیت می کند، اشاره کرد و گفت: با توجه به بررسی ها و شنیده های مان، متوجه شده ایم که «شستا» مشکلاتی را در حوزه های مختلف در کشور به وجود آورده است که به طور صریح نمی توانم به آن اشاره کنم، اما انتظار داریم که وزارت رفاه بجای دخالت در حوزه های غیرمرتبط، اینگونه مسائل را حل و فصل کند.

منبع: سلامت آنلاین

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: