تلاش برخی نمایندگان برای سامان‎دهی تعطیلات نوروز و تابستان نسبت به تقویم آموزشی

ابطحی، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی: تغییر تقویم آموزشی کشور با توجه به آلودگی هوای تهران در زمستان، شرایط اقلیمی و آب و هوای استان‌های مختلف و فاصله زمانی طولانی بین تعطیلات تابستان و آغاز سال تحصیلی، باعث شده تا هیات دولت خود را به تصویب لایحه‌ای برای از بین‌رفت عوارض ناشی از این موضوعات بر روند آموزشی دانش‌آموزان ملزم کند. گروهی از نمایندگان نیز در مجلس طرحی را به منظور سامان‌دهی تعطیلات عید نوروز و ایجاد تعطیلات رسمی در تابستان در دست بررسی دارند، لذا باید برای جلوگیری از تداخل و دوباره کاری این طرح و لایحه دولت بررسی آن‌ها در مجلس توامان باشد.

به گزارش عیارآنلاین، سیدمحمدجواد ابطحی با اشاره به تصویب لایحه لغو قانون بازگشایی مدارس در اول مهر در هیات دولت و تکلیف آموزش و پرورش به طرح تقویم جدید آموزشی کشور، گفت: تغییر تقویم آموزشی کشور با توجه به آلودگی هوای تهران در زمستان، شرایط اقلیمی و آب و هوای استان‌های مختلف و  فاصله زمانی طولانی بین تعطیلات تابستان و آغاز سال تحصیلی، باعث شده تا هیات دولت خود را به تصویب لایحه‌ای برای از بین‌رفت عوارض ناشی از این موضوعات بر روند آموزشی دانش‌آموزان ملزم کند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گروهی از نمایندگان نیز در مجلس طرحی را به منظور سامان‌دهی تعطیلات عید نوروز و ایجاد تعطیلات رسمی در تابستان در دست بررسی دارند، لذا باید برای جلوگیری از تداخل و دوباره کاری این طرح و لایحه دولت بررسی آن‌ها در مجلس توامان باشد.

وی با بیان اینکه باید تمامی مفاد لایحه دولت را با دقت بررسی و از تصمیمات خلق‌الساعه که می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشد پرهیز کرد، افزود: اگر چه از آوردن لایحه و قوانین متعدد در حوزه آموزش و پرورش مخالفم هستم چراکه در  این سالها با تغییرات صورت گرفته وضعیت این وزارتخانه، معلمان و دانش‌آموزان بهتر نشده است اما بهتر است این لایحه را با دقت بررسی و اثرات اجتماعی، اقتصادی و… را برشمرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است نباید به چشم موش آزمایشگاهی به دانش‌آموزان که امانت الهی هستند نگاه کرد لذا باید با تامل، اثرات این لایحه را بر روی حوزه‌های مختلف سنجید و سپس به عملیاتی کردن آن اقدام شود.

بر اساس این گزارش، هیات دولت در آخرین جلسه خود «لایحه لغو قانون بازگشایی مدارس در اول مهر» را تصویب و آموزش و پرورش را مکلف به ارائه «طرح تقویم جدید آموزشی» کرد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: