برداشت از آورده متقاضیان برای آماده‌سازی مسکن مهر ادامه دارد

در حالی مسئولان وزارت راه و شهرسازی بر عدم برداشت از حساب متقاضیان برای آماده‌سازی و محوطه سازی واحدهای مسکن مهر تاکید می‌کنند که رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: همچنان از آورده متقاضیان برای آماده‌سازی استفاده می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن محتشم اظهار کرد: شرکت عمران پردیس آمده و بخشی از آورده متقاضیان را در زیرساخت‌ها هزینه کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که در این دولت یا دولت قبل از آورده متقاضیان استفاده شده است، تصریح کرد: در همین دولت. این آورده را وقتی خرج کرده‌اند الان پول کافی برای تزریق در پروژه‌ها را ندارد.

وی ادامه داد: چون شرکت عمران نمی‌تواند پول را در  اختیار انبوه‌سازان بگذارد، پیشرفت فیزیکی کار پایین آمده است.

رئیس انجمن انبوه‌سازان با بیان این‌که جلسات و نشست‌هایی برای حل این مشکل برگزار شده است، گفت: باید به این واقعیت اجتناب پذیر توجه کنند قیمت‌های کنونی مسکن مهر قیمت‌های معقولی برای تمام شدن واحدهای مسکن مهر در برج‌ها نیست.

محتشم تاکید کرد: دولت باید از طریق یارانه یا تهاتر اراضی این کار را جبران کند، این‌که بیاید ۱۰ میلیون، ۱۰ میلیون وام متقاضی را افزایش دهد منطقی نیست. متقاضی روز آمده و گفته با ۲۵ میلیون وام و یک عددی برای آورده صاحبخانه می‌شوم. حالا بخواهند وام را اضافه کنند این کار نه جوابگوی انبوه ساز به عنوان سازنده است و از طرف دیگر به متقاضی تحمیل می‌شود.

وی هزینه آماده سازی واحدهای مسکن مهر در پردیس را حدود ۳۰ میلیون تومان اعلام کرد.

طی سه سال اخیر هم وزیر راه و شهرسازی، هم معاونان و هم مدیران ذی‌ربط در مسکن مهر همواره با انتقاد از دولت قبل در برداشت از آورده متقاضیان برای اجرای زیرساخت‌های مسکن مهر از توقف این روند در دولت یازدهم خبر داده‌ بودند.

منبع: مسکن نیوز

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: