۲۸ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۶

رئیس‌ کل بانک مرکزی از مذاکره با چند برند خارجی صادرکننده کارت اعتباری خبر داد

سیف، رئیس کل بانک مرکزی: بانک مرکزی در حال ایجاد زیرساخت لازم برای ورود کارتهای اعتباری شرکتهای خارجی در داخل کشوراست/ مذاکرات لازم با شرکت‌های صادرکننده کارت‌ها و برندهای بین‌المللی انجام شده و مواردی در این زمینه در شُرف نهایی شدن است

به گزارش عیارآنلاین، ولی‌الله سیف در خصوص مباحث اخیر مطرح‌شده از سوی وزارت ارتباطات درباره ورود مسترکارت و ویزاکارت به بازار پول ایران به «ایبِنا»گفت: بانک مرکزی در حال ایجاد زیرساخت لازم در این زمینه است.

رئیس‌کل بانک مرکزی اظهار کرد: همچنین مذاکرات لازم با شرکت‌های صادرکننده کارت‌ها و برندهای بین‌المللی انجام شده و مواردی در این زمینه در شُرف نهایی شدن است.

سیف با اشاره به اینکه یکی، دو شرکت ارائه‌دهنده خدمات بین‌المللی در این زمینه آمریکایی هستند و ما امکان کار با آنها را نداریم، خاطرنشان کرد: مگر اینکه با شعب دیگری از آنها در نقاط دیگر دنیا کار کنیم.

وی افزود: متناسب با پیشرفت‌هایی که در بخش زیرساختی دنبال می‌شود، تیم تخصصی بانک مرکزی در این بخش پیگیری‌های لازم را دنبال می‌کند.

رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرد: اگر مواردی باشد که احساس کنیم مخاطراتی به همراه دارد از آن جلوگیری خواهیم کرد، ولی به‌صورت کلی منعی در این زمینه وجود ندارد و ممکن است در مقطع کوتاه و تا زمانی که ما به نتیجه برسیم بتوان از روش‌های دیگری مشکلات را حل کرد.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: