سخنگوی وزارت بهداشت:

۷۵۰ تخت بیمارستانی جدید در استان البرز اضافه شد

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت: ۷۵۰ تخت بیمارستانی جدید در استان البرز ایجاد شد و ۶۰۰ تخت بیمارستانی دیگر نیز تا پایان امسال در این استان به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش عیارآنلاین، ایرج حریرچی پس از بازدید از بیمارستانهای کرج اقدامات انجام شده در استان البرز را در دو سال گذشته تشریح کرد.
وی گفت: حدود هزار و ۳۵۰ تخت بیمارستانی ظرف مدت دو سال در قالب شش بیمارستان ساخته شده است. از این تعداد، ۷۵۰ تخت تحویل داده شده که در حال پذیرش بیمار است و ۶۰۰ تخت نیز تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد و این تخت ها شامل ۸۶ تخت آی سی یو، ۳۶ اتاق عمل، ۴۰ تا ان آی سی یو و ۱۵ تخت پی آی سی یو هستند.
به گفته حریرچی، دو مرکز بزرگ تصویربرداری دولتی ام آر آی و سی تی اسکن برای نخستین بار احداث شده است که یکی از آنها در حال بهره‌برداری و دیگری نیز تا آخر سال فعال خواهد شد.
معاون کل وزارت بهداشت از دیگر اقدامات انجام شده به ساخت ۱۰ هزار متر کلینیک ویژه، ۳ دانشکده داروسازی، پرستاری و دندانپزشکی و همچنین افتتاح کلینیک دندانپزشکی با ۶۰ یونیت که در سفر وزیر بهداشت بهره برداری از آنها آغاز شد، اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه، در بازدیدی که حدود یک سال گذشته از استان البرز داشتم و به دلیل عقب افتادگی هایی که در حوزه بهداشت و درمان در این استان داشتیم، اعلام کردم که« شرمنده مردم عزیز در ایران کوچک هستیم» اما اکنون با افتخار می گویم که قسمت عمده ای از کمبودها جبران شده و تمام تلاشمان را برای رسیدن به نقطه ای که دیگر هیچ بیمار کرجی برای درمانهای تخصصی و فوق تخصصی از کرج به تهران مراجعه نکند، خواهیم کرد.
حریرچی تاکید کرد: سخنان اخیر رئیس جمهوری با اصحاب رسانه در استان البرز صحه گذاشتن بر تلاش های اثربخش خدمتگزاران مردم در وزارت بهداشت بود که یکی از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم را در حوزه سلامت عنوان کرد. و گفت که در زمینه بهداشت و درمان نیز تصمیم گرفته شده که تعداد تخت‌های بیمارستانی استان ‏از ۹۶۰ به ۲۱۰۰ تخت افزایش یابد .
وی گفت: در بازدیدی که از یکی از بیمارستانهای کرچ داشتم، سوپروایزر شب را دیدم با وجود مشکل حاد کلیوی، آنژیوکت به دست داشت اما بعد از ۱۲ ساعت کار همچنان با خوشرویی یپگیر امور بیماران بود.
قائم مقام وزیر بهداشت گفت: اقداماتی که در بخش بهداشت در این استان صورت گرفته است قابل تحسین است و شامل افتتاح تعداد ۲۱۷ پایگاه سلامت با مشارکت بخش خصوصی و راه اندازی ۶۷ مرکز جامع خدمات سلامت است و کل استان البرز تحت پوشش خدمات کامل بهداشتی قرار داده است.
وی با اشاره به پیشرفت۵۰ درصدی احداث دو دانشکده علوم پزشکی در استان البرز گفت: تا پایان دولت یازدهم این دانشکده ها به بهره برداری خواهند رسید.
وی گفت: همانطور که در بازدید مرداد سال گذشته وعده داده بودیم که در یکسال آینده تغییرات جدیدی در چهره بهداشت و درمان این استان ایجاد خواهیم کرد، خوشبختانه سربلند شدیم و هم از لحاظ فضاهای فیزیکی، تاسیسات و تجهیزات اقدامات مثبتی شد و هم در حوزه نیروی انسانی با خدمات دلسوزانه و اخلاقمدارانه موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کردیم.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: