وزیر بهداشت:

مخالفان طرح تحول سلامت را شرمنده و مایوس می کنیم

هاشمی، وزیر بهداشت: تا پایان کار دولت، افرادی که مخالف طرح تحول سلامت هستند، شرمنده و مایوس می‌کنیم زیرا این طرح برای محرومین و مستضعفان و بزرگترین طرح اجتماعی دولت است .

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح طرح توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، گفت: سیاسیون اقتصادی با رفاه برای مردم مخالف هستند و همواره به دنبال پول هستند ولی از رئیس جمهوری و مجلس به دلیل حمایت از این طرح بزرگ تشکر می‌کنم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: امیدوارم غایب مناطق محروم و به ویژه کنگان یعنی سازمان تامین اجتماعی در این مناطق ظهور و بروز پیدا کند، زیرا حق بیمه درمان را از کارگران دریافت می‌کند و باید به همان میزان، خدمات با کیفیتی را به مردم ارائه دهد البته وزارت بهداشت در جهت وظایف ذاتی خود نیز در جهت تجهیز و تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

وی با اشاره به مطرح شدن مطالبات بسیار زیاد درمانی از سوی مسئولان محلی، یادآور شد: یکی از مشکلات مهم ما این است که هر زمان برای افتتاح پروژه‌ای به نقاط مختلف کشور سفر می‌کنم، هنوز روبان را نبرده‌ایم، مطالبات جدید و تقاضای ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی جدید مطرح می‌شود اما کشور با مشکلات اقتصادی زیادی روبه‌رو است زیرا بودجه کشور ۲۱۰ هزار میلیارد تومان است که ۱۹۰ هزار میلیارد تومان آن بابت هزینه‌های جاری و حقوق، ۱۰ هزار میلیارد تومان بابت بدهی‌های گذشته هزینه می‌شود و تنها ۱۰ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی باقی و اختصاص می‌یابد.

هاشمی با بیان اینکه توقعات باید متناسب با داشته‌ها مطرح شود، افزود: هر قدر هم که برای مردم کار کنیم و به آنها خدمت کنیم، باز هم کفایت نمی‌کند ولی مطالبات باید با توجه به دارایی‌ها مطرح شود.

وزیر بهداشت اظهارکرد: برخی از دستگاه‌های اجرایی در کشور بیماری تولید می‌کنند در حالی که تاکید و اولویت ما باید بر پیشگیری و عدم ابتلا به بیماری‌ها باشد نه اینکه بخواهیم بیماری‌ها را درمان کنیم.

هاشمی یادآور شد: ۲۰ درصد از عوامل مرتبط با سلامت در اختیار وزارت بهداشت است و ۸۰ درصد دیگر در اختیار سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی است و اگر همکاری‌های بین بخشی به شکلی مطلوب وجود نداشته باشد، طبیعی است که اقدامات وزارت بهداشت اثرگذار نخواهد بود.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: