معاون فنی و امور درمان وزارت بهداشت:

تخت درمانی فرسوده در بیمارستان‌های دولتی نداریم

معاون فنی و امور درمان وزارت بهداشت: تخت درمانی فرسوده در بیمارستان‌های دولتی نداریم، ۸۶ هزار تخت بیمارستانی با اجرای طرح تحول نوسازی شده است.

به گزارش عیارآنلاین، علی ماهر در مورد تخت‌های بیمارستانی اظهار کرد: همزمان با آغاز اجرای طرح تحول سلامت، نوسازی تخت‌های بستری در دستور کار قرار گرفت.

معاون فنی و امور درمان وزارت بهداشت افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه‌ای برای بازسازی و نوسازی تجهیزات اقامتی بیمار در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اجرایی نشد و به دلیل کمبود منابع مالی، اجرای این مهم تا پیش از طرح تحول سلامت به ندرت صورت می‌گرفت.

وی در برنامه شبکه رادیویی سلامت افزود: طبق ارزیابی انجام شده از ۸۶ هزار تخت در بخش دولتی، حدود ۳۳ درصد باید تعویض و یا تعمیر می‌شد که خوشبختانه این مهم به صورت کامل انجام شد و در حال حاضر، تخت درمانی فرسوده در بیمارستان های دولتی سطح کشور وجود ندارد.

این مقام مسؤل یادآور شد: برآورد ما نوسازی حدود ۴۰ هزار تخت در سراسر کشور بود که ۲۵ هزار تخت بزرگسال، ۵ هزار تخت کودک و تعداد قابل توجهی تخت نوزاد خریداری و توزیع شد.

به گفته ماهر، نوسازی و بازسازی تخت‌های درمانی بنا به نیاز و در تمام استان‌های کشور انجام شده که بر این اساس، اجرای طرح در ۵۷۶ بیمارستان در ۳۷۴ شهر عملیاتی شد.

معاون فنی و امور درمان وزارت بهداشت یادآور شد: در زمینه تکریم بیمار به استانداردهای بین المللی نزدیک شده‌ایم و شأن بیمار تا حد قابل قبولی در فضای اقامتی رعایت می‌شود و در صدد گسترش این مهم به خارج از فضای اقامتی بیماران هستیم.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: