طرح سوال نمایندگان از وزیر بهداشت درباره طرح تحول سلامت

پارسایی، نماینده مردم شیراز: طرح سوال از وزیر بهداشت که به امضای ۱۳ نفر از نمایندگان رسیده تحویل هیأت رئیسه مجلس شده و هیأت رئیسه آن را به کمیسیون بهداشت ارجاع کرده است و قرار است دکتر قاضی‌زاده هاشمی با حضور در جلسه کمیسیون بهداشت به سوال نمایندگان پاسخ دهد.

به گزارش عیارآنلاین، بهرام پارسایی اظهار کرد: طرح سوال از وزیر بهداشت که به امضای ۱۳ نفر از نمایندگان رسیده تحویل هیأت رئیسه مجلس شده و هیأت رئیسه آن را به کمیسیون بهداشت ارجاع کرده است و قرار است دکتر قاضی‌زاده هاشمی با حضور در جلسه کمیسیون بهداشت به سوال نمایندگان پاسخ دهد.

وی افزود: سوال نمایندگان درباره این است که چرا طرح تحول سلامت بدون پیش‌بینی منابع مالی پایدار و برنامه‌ای درازمدت و مدون اجرایی شد و بودجه‌های چندهزار میلیاردی در چه مسیری هزینه شده است.این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی محور سوالات از وزیر بهداشت را به این شرح تشریح کرد:

۱- چرا بدون در نظر گرفتن منابع مالی پایدار برای اجرا و تداوم طرح تحول سلامت اقدام به اجرای این طرح گسترده نمودید؟

۲- چرا راهکاری برای جلوگیری از ایجاد تبعیض بین طبقات مختلف کادر درمانی که باعث نارضایتی بین کادر درمانی شد و بعضی از آنها به درآمدهای کلان دست یافتند در این طرح در نظر گرفته نشد؟

۳- چرا این طرح بدون سیستم پایش و نظارت بر نحوه تجویز انواع درمان‌ها مثل آنژیوگرافی و… است؟

۴- دلیل افزایش چندصد درصدی تعرفه‌ها چیست؟

۵- چرا راهنماهای بالینی در این طرح اجرا نمی‌شود؟

۶- چرا این طرح بدون در نظر گرفتن سیاست‌های نظام در حمایت از بخش خصوصی با ایجاد رقابتی ناسالم بین بخش‌های دولتی و خصوصی، بخش خصوصی را به سمت بدهکاری و شکست برده است؟

۷- آیا بودجه‌های چندهزار میلیاردی این طرح در مسیرهای وعده داده شده هزینه شده است؟

۸- چرا به پیشگیری کمتر توجه شده است؟

منبع: سلامت نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: