مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری :

۵۰۰ هزار تن پرتقال امسال صادر می شود

حسن‌پور، مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت جهادکشاورزی: با توجه به پیش‌بینی تولید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن پرتقال در سال جاری، احتمال می‌رود تا سقف ۵۰۰ هزار تن از این محصول صادر شود. این محصول می‌تواند به روسیه، حاشیه خلیج فارس و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شده و از هم‌اکنون هماهنگی‌های لازم با واحدهای سورتینگ و بسته‌بندی انجام گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت جهادکشاورزی، گفت: با توجه به پیش‌بینی تولید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن پرتقال در سال جاری، احتمال می‌رود تا سقف ۵۰۰ هزار تن از این محصول صادر شود.

ابوالقاسم حسن‌پور، با اشاره به اینکه قرار است به محض برداشت، صادرات آغاز شود، افزود: این محصول می‌تواند به روسیه، حاشیه خلیج فارس و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شده و از هم‌اکنون هماهنگی‌های لازم با واحدهای سورتینگ و بسته‌بندی انجام گرفته است.

حسن‌پور در ارتباط با محصول انار اظهار کرد: چندی پیش، یکی از روزنامه‌ها درباره فروش نرفتن دوهزار تن انار داراب خبر داده بود که این موضوع کذب است. زیرا این محصولات چون از نوع درجه سه بودند، برای واحدهای فراوری استان مرکزی ارسال شدند و به قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان در هر کیلوگرم به فروش رفتند.

به گفته وی، امسال بیش از یک میلیون و ۱۰ هزار تن انار در کشور تولید شده که پیش‌بینی‌ها نیز در همین مقدار خلاصه می‌شد. به عبارتی می‌توان ادعا کرد که باغداران انار، امسال معنای واقعی اقتصاد مقاومتی را به نمایش گذاشتند.

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت جهادکشاورزی ادامه داد: خوشبختانه قیمت‌ها نیز مناسب است و باغداران رضایت کامل دارند. اکنون این محصول از تولیدکنندگان بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم خریداری می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر انار از استان‌هایی مانند زنجان، قزوین و فارس به کشورهای مختلفی مانند روسیه صادر می‌شود.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: