جلودارزاده:

تجمیع بیمه‌ها مورد قبول هیچ‌ کارگری نیست/ با تمام وجود با آن مخالفت می‌کنیم

جلودارزاده، نماینده مجلس تهران: تجمیع بیمه‌ها مورد قبول هیچ‌کدام از کارگران نیست و درصورتی که چنین اتفاقی بیافتد باتوجه به این‌که قادر به پاسخگویی به مطالبه‌های به‌حق کارگران نخواهم بود، با تمام وجود با آن مخالفت خواهم کرد.

به گزارش عیارآنلاین، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: منابع مالی سازمان تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان تعلق دارد که به امانت نزد این سازمان قرار گرفته که بخشی از آن باید صرف درمان و بخشی دیگر نیز صرف بازنشستگی بیمه‌شدگان شود.

سهیلا جلودارزاده با اشاره به تلاش وزارت بهداشت و درمان برای تامین بودجه طرح تحول سلامت از طریق تجمیع بیمه‌ها اعلام کرد: این پیشنهاد با اصرار وزارت بهداشت و درمان در کمیسیون تلفیق مطرح شد که روز گذشته در این کمیسیون رد شد اما ممکن است که این مشکل ادامه پیدا کند.

او گفت: به هر حال تامین اجتماعی همواره درآمدی نقد و کلان دارد که می‌‎تواند پاسخگوی کمبود بودجه طرح تحول سلامت باشد اما واقعیت این است که این اقدام خلاف اخلاق، شرع و قانون است و اقدامی است همچون دست کردن در جیب مردم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: منابع مالی سازمان تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان تعلق دارد که به امانت نزد این سازمان قرار گرفته که بخشی از آن باید صرف درمان و بخشی دیگر نیز صرف بازنشستگی بیمه‌شدگان شود.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس دهم با تاکید بر این‌که همه دولت‌ها نگاهی خاص به این منابع داشته‌اند، گفت: در دوران دفاع مقدس و در سال‌های جنگ این منابع با بهره‌های ۳ و ۴ درصدی در بانک‌ها قرار گرفت که پشتوانه دولت باشد و در تمام موقعیت‌های بی‌پولی به دولت‌ها کمک شده و دولت نیز سهم خود را پرداخت نکرده اما در آن زمان کارگران همان‌طور که جان‌شان را تقدیم کردند، منابع مالی خود را نیز در اختیار دولت گذاشتند و امروز با آن زمان تفاوت دارد.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تجمیع بیمه‌ها مورد قبول هیچ‌کدام از کارگران نیست و درصورتی که چنین اتفاقی بیافتد باتوجه به این‌که قادر به پاسخگویی به مطالبه‌های به‌حق کارگران نخواهم بود، با تمام وجود با آن مخالفت خواهم کرد.

جلودارزاده در پایان تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی مترصد ساخت بیمارستان‌های جدید در اقصا نقاط کشور است و استفاده از این منابع در طرح تحول سلامت درست نیست و با توجه به تلاش وزارت بهداشت برای استفاده از این منابع امیدوار هستیم، مجلس عاقلانه تصمیم‌گیری کند.

منبع: عصر ایران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: