۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸

هشدار وزیر جهادکشاورزی درباره بیماری‌های لیموترش‌ جنوب کرمان

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برخی از محصولات استان کرمان از جمله لیموترش درگیر بیماری‌هایی شده‌اند که این بیماری‌ها مانند سرطان هستند که در تلاشیم آن را برطرف کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمود حجتی، شامگاه دوشنبه (۲۴ آبان) در جلسه ستاد مقاومتی با حضور معاون اول رییس‌جمهور در جیرفت با اشاره به وضعیت کم‌آبی در کشور و به‌ویژه استان کرمان، تصریح کرد: باید برنامه‌ای تدوین شود تا مردم و کشاورزان بدانند که آب را چگونه و برای چه محصولی باید استفاده کرد؟

وی افزود: نکته قابل‌توجه در منطقه جنوب استان کرمان این است که این منطقه در واقع یک گلخانه طبیعی است و به جرات می‌توان گفت که شاید بیشترین گلخانه‌های کشور در منطقه جنوب استان کرمان قرار دارد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به فعالیت سازمان کشت و صنعت جیرفت اظهار کرد: تلاش ما این است که بتوانیم تسهیلات مناسبی را در اختیار کشاورزان قرار دهیم تا به سمت کشت‌های گلخانه‌ای حرکت کنند، به گونه‌ای که تولیدات جنوب استان کرمان بیشتر سبزی و صیفی است که باید این محصولات را به بازارهای صادراتی برسانیم.

حجتی اعلام کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در جنوب استان کرمان داریم، چند پایانه بسته‌بندی و دسته‌بندی محصولات کشاورزی در شهرک صنعتی جیرفت در حال احداث است.

وی با اشاره به برخی از آفاتی که باغات استان کرمان درگیر آن هستند، تصریح کرد: برخی از محصولات استان کرمان از جمله لیموترش درگیر بیماری‌هایی شده‌اند که این بیماری‌ها مانند سرطان هستند که در تلاش هستیم آن را برطرف کنیم.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: