۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶

برآورد ۴۰۰ هزار تن ذخیره قابل برداشت فانوس ماهیان در دریای عمان

رئیس پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریایی عمان گفت: براساس برآوردها ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتن ذخیره فانوس ماهیان در دریای عمان وجود دارد که ۴۰۰ هزار تن آن قابل برداشت است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدصدیق مرتضوی شنبه در حاشیه برنامه تحقیقاتی بررسی ذخایر فانوس ماهیان دریای عمان، اظهارداشت: فانوس ماهیان به عنوان ذخیره برداشت نشده و دارای ظرفیت بالا و جایگاه اکولوژیک بسیار مهم در اکوسیستم دریایی عمان هستند.
وی ادامه داد: طرح ملی جامع بررسی ذخایر فانوس ماهیان با عنوان ارزیابی ذخایر، تعیین مطلوبیت زیستگاه و بهینه سازی ادوات صید فانوس ماهیان با مشارکت شرکت فانوس مکران قشم ، شیلات هرمزگان و این پژوهشکده آبان ماه سال جاری در محدوده آب های دریایی مکران آغاز شده و به مدت سه سال ادامه خواهد داشت.
رئیس پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریایی عمان اضافه کرد: با توجه به جایگاه اکولوژیک فانوس ماهیان در اکوسیستم دریایی، پژوهش مذکور به عنوان یک مطالعه پایه و کاربردی شکل گرفته است.
مرتضوی ابراز داشت: نتایج این پژوهش را می توان برای برای برداشت بهینه از ذخایر فانوس ماهیان و در راستای تدوین برنامه های مدیریتی موثر بکار گرفت.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: