۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: محدود کردن دانشگاه پیام‌نور آسیب جدی به دانشجویان مناطق محروم است / مأموریت علمی کاربردی با مأموریت پیام نور متفاوت است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: محدود کردن دانشگاه پیام‌نور آسیب جدی به دانشجویان مناطق محروم است.

به گزارش عیارآنلاین، ضیاءالله اعزازی صبح امروز در گفت‌وگویی با خبرنگاران ضمن تقدیر از نقش دانشگاه پیام نور در توسعه آموزش عالی کشور اظهار داشت: این دانشگاه به عنوان مولود انقلاب و در راستای تحقق شعار آموزش برای همه، همه جا و همه وقت به خوبی توانسته است با کمترین هزینه و بهترین کیفیت آموزشی امکان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی را در محروم‌ترین مناطق کشور فراهم کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین عملکرد دانشگاه پیام نور را از لحاظ کیفی مثبت ارزیابی کرد و افزود: دانشگاه پیام نور باید در بحث تحصیلات تکمیلی توسعه یابد.

اعزازی سپس با رد برخی اظهارات در خصوص احتمال ادغام دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: مأموریت علمی کاربردی با مأموریت پیام نور متفاوت است و قطعاً کمیسیون آموزش مجلس مخالف این طرح خواهد بود.

وی افزود: تعدادی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی که فعالیت می‌کنند از استانداردهای لازم برخوردار نیستند و در کشور با دانشگاه‌های دیگر رقابت می‌کنند.

این مسؤول یادآور شد: این دانشگاه‌ها خودشان ناظر کارهای خود هستند و از این رو نباید بین دانشگاه‌های ملی و آزاد رقابت ایجاد کرد. چراکه مقایسه کردن آنها باهم عمل نادرستی است.

اعزازی با اشاره به پتانسیل بالای دانشگاه پیام نور، توسعه کمی و کیفی این دانشگاه بویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی را خواسته اصلی خود از وزارت علوم؛ تحقیقات و فناوری دانست و مخالفت صریح خود را با هرگونه تضعیف و محدود کردن فعالیت این دانشگاه مردمی اعلام کرد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: