۲۴۰۰ پروژه به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ارائه شد

– رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ پروژه تحقیقاتی به این مرکز ارایه شده است.

به گزارش عیارآنلاین، نصرت الله ضرغام عصر سه شنبه در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه های شهرستان رفسنجان در محل دانشگاه ولیعصر (عج) افزود: سال گذشته نیز حدود یکهزار و ۶۰۰ پروژه تحقیقاتی دریافت کردیم در حالی که امسال تاکنون بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ پروژه دریافت کرده ایم و این نشان دهنده رشد ۱٫۵ برابری پروژه های علمی است.
وی گفت: امید می رود تا پایان سال جاری ارائه پروژه ها بیشتر هم بشود.
وی تصریح کرد: هر پژوهشگری در چارچوب اولویت های تحقیقاتی کشور در هر رشته ای هر پروژه ای را ارائه دهد، در اولویت قرار می گیرد و این پروژه ها در کارگروه تخصصی ما اگر مورد تایید واقع شد منابع لازم را در اختیارش قرار می دهیم.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: ما برای اینکه کاری را انجام دهیم سعی می کنیم از تجاربی که در کشور و خارج از کشور وجود دارد، بهره گیریم.
وی بیان کرد: پروژه ای را حمایت می کنیم که در مرزهای دانش یا برای جامعه مفید باشد.
ضرغام افزود: سال ۸۲ اساسنامه بنیاد نخبگان و بنیاد ملی علم ایران را تدوین کردیم و هر دو را به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رساندیم.
وی هدف از تشکیل بنیاد ملی نخبگان را شناسایی استعدادهای نخبگان، هدایت و شکوفایی آنان و ایجاد اشتغال برشمرد و گفت: پنج میلیون دانشجو در کشور ایران وجود دارد و بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون نفر جوان وجود دارد که جزو جوان ترین کشورهای دنیا هستیم.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با بیان اینکه تراز مالی ایده پردازی در دنیا ۲۱ هزار میلیارد تومان است بیان کرد: کشور آمریکا استعدادهای برتر را جذب می کند و این سیاست را از جنگ جهانی دوم شروع کرده است و می توان گفت ۴۹ درصد دانشجویان این کشور غیر آمریکایی و ۴۷ درصد دانشمندان پزشکی این کشور نیز غیرآمریکایی هستند.
وی گفت: ما به لحاظ نیروی انسانی شرایط بسیار خوبی داریم و باید برای آن سیاستگذاری و برنامه ریزی کنیم و از توانمندی های کشور نهایت استفاده را ببریم.
در این نشست تفاهم نامه حمایت از پژوهشگران و مخترعان بین دانشگاه های ولیعصر (عج) و علوم پزشکی رفسنجان با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به امضا رسید.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: