هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران آغاز به کار کرد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برای حضور در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه هوایی ایران به جزیره کیش سفر کرد و مورد استقبال مسوولان محلی، اساتید دانشگاه و برگزارکنندگان این رویداد قرار گرفت.

به گزارش عیارآنلاین، هشتمین نمایشگاه هوایی ایران امروز در جزیره کیش با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی افتتاح خواهد شد.
نمایشگاه هوایی ایران از ۱۵ سال پیش هر دو سال یکبار با عنوان ” ایران ایرشو” و نیز در سال‌های وجود تحریم برگزار می‌شد. این نمایشگاه در هشتمین دوره خود که امروز (۲۶ آبان ماه) در دوره پسابرجام افتتاح می شود، با شرایط بهتری به لحاظ وجهه بین المللی برگزار می شود.

نمایشگاه هوایی؛ یک برند بین المللی شده است
نمایشگاه هوایی ایران هشتمین دوره خود را با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می کند، این نمایشگاه در حال حاضر به یک برند بین‌المللی تبدیل شده است و در آن ۲۵ شرکت خارجی از کشورهایی همچون آلمان، آمریکا، سوییس، ایتالیا، مالزی، روسیه، سنگاپور، اسپانیا، ژاپن، اوکراین و لیتوانی و ۸۰ شرکت داخلی از جمله شرکت های دانش بنیان، شرکت های فعال در حوزه هوایی، مراکز آموزشی، مراکز تحقیقاتی، ایرلاین ها، سازمان های خصوصی، دانشگاه ها  در آن حضور یافته اند. این تعداد نسبت به سالهای گذشته هم در تعداد و هم در کیفیت بسیار چشمگیر هست.

ایرشوی هوایی در کیش
در طول روزهای این نمایشگاه یک تیم آکروباتیک هوایی نیز به اجرای برنامه ایرشو می پردازد و کنفرانس‌های جانبی نیز از سوی شرکت‌های هوایی روسی نیز در طول برگزاری این رویداد، برپا خواهد شد.
براساس این گزارش، یکی از روزهای نمایشگاه هوایی ایران به نام “روز فضایی” نامگذاری شده است و این روز در اختیار مرکز ملی فضایی قرار دارد و دکتر منوچهر منطقی رییس مرکز ملی فضایی در این روز  در خصوص برنامه های آتی این مرکز صحبت خواهد کرد.

روز همکاری‌های ایران و روسیه
در این رویداد همچنین، روزی با عنوان “روز همکاری های ایران و روسیه” نامگذاری شده است که در این روز به نوعی رونمایی از ثمره فعالیتها و توافقات مشترک کمیسون مشترک همکاری ایران وروسیه توسط معاونت علمی و فناوری ریس جمهوری درزمینه فعالیتهای علمی وفناوری درحوزه هوا وفضا خواهد بود همچنین شرکت‌های قدرتمند هوایی روسیه نیز توانمندی‌های خود را در زمینه هوایی ارائه می کنند.

مذاکره اروپایی ها برای حضور در بازار ایران
در طول برگزاری این نمایشگاه، شرکت‌های اروپایی نیز که به عنوان میهمانان ویژه حضور دارند در خصوص توانمندی‌های خود در حوزه هوایی توضیحاتی ارائه می کنند و درباره سرمایه گذاری های مشترک و حضور آنها در بازار ایران مذاکراتی صورت خواهد گرفت، از این رو ۸۰ تا ۹۰ درصد شرکت‌های مهم و بزرگ فعال دولتی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و سازمان صنایع هوایی نیز از طرح های جدید صنعتی خود در این نمایشگاه رونمایی خواهند کرد و در حاشیه این نمایشگاه کارگاه آموزشی استانداردسازی محصولات هوایی نیز برگزار می‌شود.
هشتمین نمایشگاه هوایی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، امروز  ۲۶ آبان ماه با سخنرانی دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی در جزیره کیش کار خود را آغاز می کند و تا ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۵ ادامه خواهد داشت.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: