​اضافه شدن یکصد پژوهش سرای به مجموع پژوهش سراهای دانش آموزی کشور

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش: هم اکنون ۶۱۵ پژوهش سرا در مناطق و شهرستانهای کل کشور فعالیت می کنند که با تاسیس ۱۰۰ پژوهش سرای دیگر همه مناطق آموزشی ما صاحب پژوهش سرا می شوند.

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان امروز ۲۵ آبان ۹۵ در نشست خبری سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری اظهار داشت: آموزش و پرورش طی سالهای اخیر رویکرد تربیتی و رویکرد پژوهشی داشته و قصد داشته است که فرهنگ پژوهش را در همه دوره های ابتدایی، متوسطه اول و دوم نهادینه کند .

وی افزود: دو اقدام اساسی در این خصوص صورت گرفته است که از جمله آنها تاسیس پژوهش سراهای دانش آموزی با عنوان پارکهای علم و فناوری در دستور کار قرار گرفته است و اکنون ما ۶۱۵ پژوهش سرا در مناطق و شهرستان های مختلف داریم که تا پایان دولت ۱۰۰ پژوهش سرای دیگر اضافه می شود تا همه مناطق کشور دارای پژوهش سرا شوند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ادامه داد: توسعه علم و فناوری باعث افزایش شتاب علم و فناوری در کشور می شود و ما با استفاده از ظرفیتهای علمی و  ورود به عرصه پژوهش زمینه خلاقیت و توسعه علمی کشور را فراهم کرده ایم و در این زمینه با معاونت علمی  و فناوری و زیرمجموعه های آن و ستاد زیست فناوری صورت گرفته که در جشنواره های گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: جشنواره ها نمادی از فعالیت دانش آموزان با همکاری جامعه علمی کشور یعنی معلمان در نهاد پژوهش عرضه می شود . سومین جشنواره در حوزه زیست فناوری نیز با هدف فرهنگ سازی این موضوع برای جامعه علمی کشور و به ویژه معلمان زیست شناسی ترویج شده است.

زرافشان گفت: از دیگر اقدامات ما تامین زیرساخت های پژوهش و فعالیتهای دانش اموزی است که در پژوهش سراها شکل می گیرد . ما برای هر فعالیت یک پژوهش سرا را به عنوان قطب علمی انتخاب می کنیم که برای زیست فناوری پژوهش سرای صدرای منطقه ۸ تهران به عنوان قطب این فعالیت مشخص شده است تا بتواند ضمن مدیریت علمی زیست فناوری هماهنگی پژوهش سرا را در حوزه فعالیتهای این موضوع بر عهده داشته باشد.

وی افزود: امیدواریم بلوغ در زیست فناوری کشور در جشنواره سوم نقطه عطفی در پژوهش و زیست فناوری و کیفی کردن فعالیتها و ایجاد محیطی شبکه ای از دانش آموزان و معلمان باشد.

سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری از سوم تا پنجم آذر ماه ۹۵ در سالن حجاب مرکز آفرینشهای هنری کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: