مقام بانکی:

کاهش نرخ سود بانک سبب فرار منابع نمی‌شود

شایسته، نایب رئیس هیات‌مدیره بانک ایران زمین: حتی با کاهش نرخ سود نیز منابع جایگزینی غیر از بانک‌ها ندارند ومجددا به بانک‌ها بازمی‌گردند./ منابع سرگردان جایی غیر از بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری نخواهند داشت.

به گزارش عیارآنلاین، نایب رئیس هیات‌مدیره بانک ایران زمین گفت: حتی با کاهش نرخ سود نیز منابع جایگزینی غیر از بانک‌ها ندارند ومجددا به بانک‌ها بازمی‌گردند.

مجید شایسته با تاکید بر اینکه سیاستمداران پولی و بانکی با در نظر گرفتن کل اقتصاد، سیاست‌ها را تبیین می‌کنند، درخصوص کاهش نرخ سود تصریح کرد: منابع سرگردان جایی غیر از بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری نخواهند داشت.

وی افزود: نگاه بانک ایران زمین به سمت بانکداری الکترونیک است و بر این اساس تصمیمی برای افزایش شعبه نداریم.نایب رئیس هیات‌مدیره بانک ایران زمین تصریح کرد: در نظر داریم سوپر‌مارکت مالی را در بانک به‌طور کامل پیاده کنیم.

وی افزود: بسترها و زیرساخت‌های فعالیت ارزی بانک ایران زمین مهیا شده و در حال حاضر منتظر مجوز بانک مرکزی برای شروع به کار هستیم.

وی با اشاره به اینکه بانک ایران زمین هم‌اکنون دارای واحدهای صرافی فعال است، افزود: برای شروع به کار رسمی واحدهای ارزی بانک، قول خاصی نمی‌شود داد. ما در حال پیگیری هستیم و امکان اجرای آن تا پایان امسال وجود دارد.

شایسته در رابطه با عرضه کارت مرابحه در بانک ایران زمین تاکید کرد: عرضه این کارت‌ها طبق بخشنامه بانک مرکزی، در سه سطح ۱۰، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان است و هم‌اکنون مراحل آزمایش را گذرانده و آماده ارائه است.همچنین در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، بانک ایران زمین در راستای اجرای مسوولیت اجتماعی خود در حوزه محیط زیست کلیپ «جنگل تشنه» را با حضور جمعی از مدیران بانک، مقامات کشوری، هنرمندان و بازدیدکنندگان رونمایی کرد.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: