اجلاس وزرای آموزش عالی و تحقیقات علمی کشورهای اسلامی برگزار شد

هشتمین اجلاس وزرای آموزش عالی و تحقیقات علمی کشورهای اسلامی با حضور هیاتی از کشورمان به سرپرستی معاون آموزشی وزارت علوم و نمایندگان کشورهای عضو آغاز به کار کرد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از وزارت علوم، در این اجلاس که با حضور نخست وزیر کشور مالی افتتاح شد، جوایز علمی و فناوری در رشته های مختلف به محققان کشورهای عضو اهدا شد.

میزگرد کاربرد فناوری های نوین در آموزش در حاشیه این اجلاس برگزار شد که مجتبی شریعتی نیاسر در این میزگرد گفت: جهان اسلام با رشد ۶۳۸ درصدی تولید علم در مقایسه با رشد ۸۷ درصدی کل جهان بین سال های ٢٠٠٠ و ٢٠١۵ نقش مهمی در توسعه علمی دنیا خواهد داشت.

وی همچنین بر استفاده از تمام ظرفیت های کشورهای اسلامی برای ارتقای سطح علمی خود از طریق همکاری های دو یا چند جانبه تاکید کردند و تنها راه نیل به این هدف را تغییر روند فرار مغزها به چرخش مغزها تعبیر کرد.

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان پیشرفت ها و دستاوردهای علمی و فناوری کشورمان بویژه در زمینه ساخت ماهواره، جایگاه هفتم در زمینه نانو و رتبه ١۴ در زمینه بیو، تولید رادیو دارو، داشتن ٢٢ دانشگاه تک جنسیتی و اخذ جوایز مهم بین المللی توسط جوانان ایرانی، آمادگی ایران برای همکاری علمی فناوری با تمام کشورهای اسلامی را اعلام کرد.

توجه به زیر ساخت های کشورهای اسلامی کمتر توسعه یافته، لزوم گسترش همکاری و همفکری جهان اسلام و وحدت جهان اسلام از محورهای مهم سخنرانی معاون آموزشی وزیر علوم در این میزگرد بود.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: