ادامه خدمت ۷ هزار فرهنگی در آستانه بازنشستگی به جهت نیاز آموزش و پرورش

چهاربند، رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش: ۷۰۰۰ نیرو در آستانه بازنشستگی نیز به علت نیاز دستگاه کماکان در آموزش و پرورش ادامه خدمت می‌دهند. در حال حاضر ساماندهی نیروی انسانی در مدارس مطابق نرم‌ها و شاخص‌های موجود انجام شده است و مشکل خاصی در این زمینه نداریم. امسال بنا بود حدود ۴۶ هزار همکار فرهنگی بازنشسته شوند که تا امروز ۳۹ هزار نفر بازنشسته شده‌اند.

به گزارش عیارآنلاین، اسفندیار چهاربند درباره آخرین وضعیت ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار کرد: در حال حاضر ساماندهی نیروی انسانی در مدارس مطابق نرم‌ها و شاخص‌های موجود انجام شده است و مشکل خاصی در این زمینه نداریم.

وی افزود: علاوه بر این، امسال مجوز برای جذب نیرو صادر و آزمون استخدامی مربوط نیز چند روز گذشته صادر شد. بر این اساس ۱۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها در رشته‌هایی که ما اعلام کردیم جذب می‌شوند. این افراد بر اساس سهمیه محل خدمت پذیرش می‌شوند و پس از طی دوره یکساله و شرکت در آزمون جامع به استخدام پیمانی آموزش و پرورش در می‌آیند و به محل خدمت اعزام می شوند.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع  انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش درباره تعداد بازنشستگان فرهنگی در سال جاری نیز عنوان کرد: امسال بنا بود حدود ۴۶ هزار همکار فرهنگی بازنشسته شوند که تا امروز ۳۹ هزار نفر بازنشسته شده‌اند و هفت هزار نفر به علت نیازی که دستگاه داشته کماکان ادامه خدمت می‌دهند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: