نماینده مجلس:

وزارت آموزش‌وپرورش کمیته تخصصی تدریس زبان‌های خارجی غیرانگلیسی تشکیل دهد

لاشکی، نماینده مجلس: مسئولان آموزش و پرورش بعد از مطرح شدن بحث تدریس زبان های غیر انگلیسی توسط رهبری عنوان کردند بر اساس متقاضیان می‌توان کلاس تشکیل داد ولی بر با توجه به پیگیری‌های انجام شده چنین چیزی تشکیل نشده است. باید اذعان کرد که آموزش زبان‌های مختلف نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌ها و پرورش معلمان متخصص در این حوزه است.

به گزارش عیارآنلاین، قاسم احمدی لاشکی با اشاره به اینکه دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص توجه به تدریس زبان‌های مختلف در عرصه آموزش کشور از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: مسئولان آموزش و پرورش بعد از مطرح شدن این مهم عنوان کردند بر اساس متقاضیان می‌توان کلاس تشکیل داد ولی بر با توجه به پیگیری‌های انجام شده چنین چیزی تشکیل نشده است.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی درباره چرایی عدم تدریس زبان انگلیسی در مدارس، اظهار کرد: باید اذعان کرد که آموزش زبان‌های مختلف نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌ها و پرورش معلمان متخصص در این حوزه است.

وی ضمن تاکید بر اینکه تدریس زبان هایی غیر از انگلیسی نیازمند آگاهی‌بخشی به دانش آموزان و ایجاد علاقه در بین آنها است، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با تشکیل کمیته‌ای تخصصی در این حوزه، فرزندان این سرزمین را به سمت یادگیری سایر زبان‌های سوق دهد.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه امروزه زبان انگلیسی در جامعه رواج زیادی یافته است، ادامه داد: برای تحقق دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید بررسی کارشناسانه در انجام امور شود تا در این بین از بروز آسیب جلوگیری کرد؛ به عنوان مثال برخی افراد با برداشت اشتباه از سخنان رهبر انقلاب، نسبت به آموزش زبان انگلیسی کم توجه شده‌اند که جای تأمل داشته و آسیب‌زا است.

عضو هیأت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت جدید وزارت آموزش و پرورش نیز باید نسبت به تحقق این مهم و جلوگیری از بروز آسیب‌ها اقدام کافی انجام دهد، خاطرنشان کرد: می‌توان با اعمال سیاست‌های مدیریتی مناسب و به موقع نسبت به اجرایی شدن تدریس زبان‌های مختلف در مدارس اقدام کرد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: