۲۱ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
سرپرست فاز ۱۳ پارس جنوبی:

طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی برای برداشت روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب طراحی شده است

سرپرست فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت: طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی به منظور برداشت روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز غنی از میدان پارس جنوبی طراحی شده است.

به گزارش عیارآنلاین، پیام معتمد صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه به اشاره به اینکه فاز ۱۳ پارس جنوبی با توان متخصصان داخلی طراحی و اجرایی شده اظهار داشت: این فاز دارای ویژگی‌های خاصی است به‌گونه‌ای که تمام مراحل طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی به‌دست متخصصان داخلی انجام می‌شود.

وی از ساخت پایه سکوی مشعل ۱۳B پارس جنوبی خبرداد و گفت: این پایه توسط متخصصان داخلی در شرکت صدرای بوشهر ساخته و اکنون برای نصب در موقعیت فاز ۱۳ پارس جنوبی بارگیری شده است.

سرپرست فاز ۱۳ پارس جنوبی وزن این سکو را ۴۳۰ تن دانست و با بیان اینکه ارتفاع پایه سکوی مشعل فاز ۱۳ پارس جنوبی ۶۷ متر است تصریح کرد: عملیات مهاربندی پایه سکو و پایل‌های به مدت سه روز انجام می‌شودو عملیات نصب آن توسط نیروهای متخصص داخلی  ۱۴ روز در خلیج فارس انجام می‌شود.

معتمد با اشاره به اینکه عرشه‌های B و D فاز ۱۳ پارس جنوبی اوائل سال آینده آماده بارگیری و نصب در موقعیت فاز ۱۳ می‌شود خاطرنشان کرد: با توجه به پایان عملیات حفاری تا قبل از عملیات نصب، مراحل پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی حداکثر ظرف مدت ۵ ماه به پایان می‌رسد و این سکوها آماده ارسال گاز به پالایشگاه خشکی فاز ۱۳ پارس جنوبی می‌شوند.

وی با بیان اینکه به موازات آماده‌سازی این سکوها، سکوهای A و C فاز ۱۳ پارس جنوبی به فاصله سه ماه بعد نصب می‌شود افزود: این سکوها تا اواخر مرداد ماه سال آینده به موقعیت‌های طراحی شده در فاز ۱۳ پارس جنوبی نصب می‌شود.

سرپرست فاز ۱۳ پارس جنوبی با اشاره به اینکه طرح توسعه فاز ۱۳  پارس جنوبی برای برداشت روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز از میدان پارس جنوبی طراحی شده گفت: با تکمیل حفای چاه و نصب سکوها و پالایشگاه‌های این فاز روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن پروپان و بوتان تولید می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: