۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳
با ظرفیت فرآورش روزانه یک میلیارد فوت مکعب

سکوی ٢۶٠٠ تنی فاز ٢٠ در موقعیت خود نصب شد

سکوی ٢ هزار و ۶٠٠ تنی فاز ٢٠ پارس جنوبی ظهر امروز (شنبه، ٢٢ آبان ماه) در موقعیت خود در خلیج فارس نصب شد، این سکو ظرفیت فرآورش روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز را دارد.

به گزارش عیارآنلاین، سکوی فاز ٢٠ دومین سکوی فازهای ٢٠ و ٢١ امروز (شنبه، ٢٢ آبان ماه) با همت متخصصان داخلی در موقعیت خود در آبهای خلیج فارس نصب شد.

کشتی اوشنیک ۵٠٠٠ بزرگ‌ترین کشتی لوله‌گذار و نصاب که متعلق به شرکت تاسیسات دریایی است، با حضور در موقعیت مخزن و پس از رسیدن شناور حامل سکوی ٢٠، این عرشه را بر روی جکت خود نصب کرد.

از ابتدای امسال دو سکوی فازهای ٢٠ و ٢١ از یارد شرکت تاسیسات دریایی در خرمشهر بارگیری و در محل خود نصب شده‌اند. هر یک از سکوها ظرفیت فرآورش یک میلیارد فوت مکعب گاز و در مجموع ٢ میلیارد فوت مکعب گاز را دارند.

سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی که مردادماه امسال در موقعیت خود نصب شده بود هم به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. سکوی فاز ٢٠ نیز براساس برنامه‌ریزی انجام شده نیمه بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.

با افتتاح فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی تولید روزانه ۵٠ میلیون متر مکعب گاز برای تزریق به شبکه سراسری، تولید و صادرات روزانه ٧٧ هزار بشکه میعانات گازی، سالانه یک میلیون تن گاز مایع و ۴٠٠ تن گوگرد و همچنین تولید سالانه ١ میلیون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی تحقق خواهد یافت.

براساس برنامه ریزی انجام شده امسال ۶ سکوی پارس جنوبی نصب و راه اندازی می شوند که تاکنون سکوهای ١٩A، ١٨B، ٢١ و ٢٠ نصب شده و سکوهای ١٩A و ١٨B به بهره برداری رسیده‌اند.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: