۲۰ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
شرکت توانیر:

ردیف اعتباری جداگانه‌ای برای کاهش تلفات برق نداشتیم

شرکت توانیر اعلام کرد که تمام اعتبارات لازم برای کاهش تلفات از منابع داخلی این شرکت هزینه شده و در طول سه سال گذشته ردیف اعتباری جداگانه‌ای برای این امر در بودجه توانیر گنجانده نشده بود که خود به سختی کار می‌افزود.

به گزارش عیارآنلاین، شرکت توانیر در پی درج خبری مبنی بر «موفقیتی در کاهش تلفات انرژی نداشتیم/روند منفی در صادرات برق» توضیحاتی را ارسال کرده است که عینا منتشر می شود.

در این توضیحات آمده است: «براساس آمارهای رسمی و مستند، تلفات در پایان سال ۱۳۹۱ بالغ بر ۱۵٫۰۶ درصد بوده است. این در حالی است که این میزان در پایان سال ۹۴ به ۱۲٫۰۲ درصد کاهش یافته است.

یادآور می‌شود که تمام اعتبارات لازم برای کاهش تلفات از منابع داخلی شرکت توانیر هزینه شده و در طول سه سال گذشته ردیف اعتباری جداگانه‌ای برای این امر در بودجه توانیر گنجانده نشده بود که خود به سختی کار می‌افزود. با این حال همانگونه که از آمار برمی‌آید، این فعالیت جهادی نه تنها متوقف نشده است بلکه کاهش ۳ درصدی تلفات برق در طول سه سال گذشته نشان از فعالیت مجدانه و بی‌وقفه صنعت برق در این حوزه دارد.

همچنین همانگونه که بارها توسط مسئولان امر عنوان شده است، فضا و زمینه‌های لازم برای سرمایه‌گذاری و حضور بخش خصوصی در بخش کاهش تلفات فراهم است و علاقمندان می‌توانند براساس ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، در این حوزه سرمایه‌گذاری نمایند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

بر اساس این گزارش صادرات برق توسط بخش خصوصی نیز تأکید می‌شود که آیین‌نامه صادرات برق در سال ۹۲ به تصویب رسیده است و بخش خصوصی می‌تواند در این زمینه نیز فعال شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: