۲۳ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸

معاون نظارت دبیرخانه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی: ا ۵۸ متخلف مقالات علمی برخورد می‌شود

معاون نظارت و راهبری مصوبات دبیرخانه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مطرح شدن نام برخی مسئولان در میان متخلفان علمی با هدف تخریب محققان بزرگ ایران است، گفت: ۵۸ مقاله مشکل داشته که مربوط به مسئولان نمی‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، بابک نگاهداری معاون نظارت و راهبری مصوبات دبیرخانه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با اخباری که در رابطه با حذف ۵۸ مقاله ایران از نشریات علمی مطرح می‌شود، گفت:‌ ۵۸ مقاله علمی ایران با مشکل مواجه بوده که از نشریات معتبر حذف شده و در این زمینه وزارت بهداشت تخلف را تأیید کرده و با متخلفان هم برخورد می‌شود ولی اسامی برخی مسئولان که مطرح شده است فقط برای تخریب وجهه علمی این محققان و فضای رشد و توسعه کشور بوده است.

وی افزود: مسئولانی که نام آنها برده شده هر یک در کنار پست مدیریتی سال‌ها زحمت کشیدند و مراکز تحقیقاتی را راه‌اندازی کردند که این مراکز جزء معتبرترین مراکز تحقیقات کشور است و پژوهشگران بسیاری را جذب کردند. از جمله می‌توان مرکز تحقیقات گوارش، غدد و متابولیسم و چشم‌پزشکی را نام برد که جزء مهم‌ترین مراکز تحقیقاتی هستند.

نگاهداری گفت: اینکه این مسئولان در کنار توان مدیریتی دارای پتانسیل خوب پژوهشی بودند و مراکز تحقیقاتی بزرگی را تأسیس کرده و توسعه دادند و پژوهش های زیادی را هدایت کردند دارای دستاوردهایی است. به طوری که این افراد در هدایت و راهبری پژوهش‌ها نیز سهیم هستند و در نتایج آن نیز سهم علمی دارند. بنابراین این قضیه به هیچ عنوان مصداق تخلف علمی نیست و مطرح کردن اسامی مسئولان فقط با هدف تخریب محققان ما صورت گرفته است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: