نشست تبادل تجربیات علم و فناوری کشورهای اسلامی در مالزی برگزار می‌شود

دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) با همکاری دانشگاه پوترا مالزی نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی را با حضور دانشمندان برجسته جهان اسلام در کشور مالزی برگزار می­‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی(ص)، دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) اقدام به برگزاری نشست‌های علمی در راستای همکاری بیشتر دانشمندان برجسته جهان اسلام کرده است که در این راستا نخستین نشست را با محوریت پروفسور یاغی، برگزیده نخستین دوره اعطای جایزه مصطفی(ص) در حوزه علم و فناوری نانو، به عنوان مدرس و سخنران اصلی و با مشارکت فعال برجسته‌ترین دانشمندان جهان اسلام در این حوزه برگزار می‌­کند.

از مهم‌ترین موضوعاتی که در این نشست مطرح می­شود، می‌­توان به موضوع علم جهانی و ظهور آن به عنوان زبانی مشترک برای صلح و رفاه، بررسی وضعیت کشورهای اسلامی در تولید علم و فناوری نانو و مسائل و راهکارهای همکاری علمی میان کشورهای اسلامی اشاره کرد.

کاربردهای چارچوب­‌های فلز آلی در انرژی پاک، یکی از موضوعات سخنرانی پروفسور یاغی در این نشست است، همچنین پروفسور جکی یینگ یکی دیگر از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) که در این نشست حضور دارد درباره نانو فناوری از تحقیق تا تجاری­سازی صحبت و سخنرانی خواهد کرد.

در این نشست تخصصی دو کارگاه و ورک شاپ آموزشی با موضوعات بایدها و نبایدهای پتنت( ثبت اختراع) و چگونگی چاپ مقالات با اثرگذاری بالا برای مدعوین برگزار می‌شود.

این نشست به مدت ۵ روز از ۲۹ آذر الی ۳ دی سال جاری و با همکاری دانشگاه‌ پوترا مالزی(UPM)، در کوالالامپور برگزار می‌­شود.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: