تأکید رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر مدیریت منابع در بیمه ها

نوبخت، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: مجلس در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه به موضوعاتی که در برنامه پنجم مغفول مانده بود وارد شده است و در مورد بیمه ها نظر به محدودیت منابع مالی دولت و بیمه ها، مدیریت این منابع ضروری است.

به گزارش عیارآنلاین، علی نوبخت در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات درباره تعیین تکلیف بیمه ها در برنامه ششم توسعه گفت: مجلس در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه به موضوعاتی که در برنامه پنجم مغفول مانده بود وارد شده است و در مورد بیمه ها نظر به محدودیت منابع مالی دولت و بیمه ها، مدیریت این منابع ضروری است.

وی افزود: با مدیریت منابع دستگاه های نظارتی می توانند هر لحظه بر چگونگی هزینه کرد منابع مالی نظارت کنند اما این امر به معنای دخل و تصرف در ردیف های بودجه ای سازمان های بیمه گر نیست.
نوبخت گفت: در طرح تحول نظام سلامت ما با کمبود منابع روبرو شده ایم که این کار صرفه جویی زیادی را می طلبد و چون منابع محدود است باید هدفدار خرج شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: این که هر سازمانی حساب خود را جدا و برای خود جزیره ای درست کند و بگوید با ما کار نداشته باشید معنا ندارد بلکه ما باید بدانیم پولی که قرار است صرف درمان مردم شود دقیقاً چقدر است و کجا هزینه می شود.
نوبخت گفت: آنچه اکنون کمیسیون بهداشت و درمان برای کمیسیون تلفیق فرستاده است درخصوص مدیریت منابع است و امیدواریم آنچه را که دولت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دنبال آن است کمیسیون تلفیق هم به آن برسد و این لایحه در صحن علنی مجلس رأی بیاورد.

منبع: صدا و سیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: