رئیس سازمان مدارس غیردولتی:

متولی آموزش از مهدکودک تا پیش دانشگاهی، آموزش و پرورش است

گرد، رئیس سازمان مدارس غیردولتی: ضرورت بکارگیری بهینه از ابزار و تکنولوژی فضای مجازی و مدیریت آن بیش از هر زمان دیگری احساس می گردد. نیازمند افزایش همکاری در قسمت پرورشی و دینی با حوزه‌های علمیه هستیم که امیدواریم این همکاری ها بستر مشارکتی خوبی را فراهم آورد. متولی آموزش از مهد کودک تا پیش دانشگاهی آموزش و پرورش است.

به گزارش عیارآنلاین، مرضیه گرد در میز گرد دهمین نشست آموزشی و ترویجی سالانه مدیران ستادی و استانی با حضور مدیران حوزه‌های علمیه که در خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: استفاده از ظرفیت فضای مجازی کنونی که هم می تواند یک فرصت باشد و هم یک تهدید ، ضرورت بکارگیری بهینه از این ابزار و تکنولوژی و مدیریت آن بیش از هر زمان دیگری احساس می گردد که امیدواریم با برنامه ریزی و سیاست‌گذاری جهت مدیریت آن توسط آموزش وپرورش با کمک حوزه علمیه از فرصتهای این تکنولوژی در کمک به تعلیم وتربیت کشور بیشتر بهره مند شویم.

گرد افزود: ما برای استفاده از ظرفیتهای آموزشی در مدارس غیر دولتی و در حوزه آموزش از راه دور سازمان برای آموزش اولیاء و دانش آموزان فرصت های خوبی ایجاد کردیم که بخشی از آن توسط مدیران مدارس و بنا به ابتکارات علمی که داشته‌اند انجام و بخشی از آن هم به طور حضوری، برای آشنایی اولیاء و بخشی هم به صورت غیر حضوری با کمک مدارس آموزش از راه دور ارائه شد.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکتهای مردمی ادامه داد: در سه سال اخیر همکاریهای خوبی با حوزه علمیه داشتیم بطوری که تعدادی از مدارس ما توسط برخی مجتهدین و مراجع دینی ( به صورت گروهی یا انفرادی) با رویکرد کاملا دینی و تربیتی تاسیس و اداره می‌شود.

گرد تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر وارد مرحله عملیاتی کردن برنامه های مصوب دفتر همکاری های حوزه و آموزش وپرورش در سطوح استانی شده ایم نیازمند افزایش همکاری در قسمت پرورشی و دینی با حوزه‌های علمیه هستیم که امیدواریم این همکاری ها بستر مشارکتی خوبی را فراهم آورد.

وی افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) متولی آموزش از مهد کودک تا پیش دانشگاهی تعلیم وتربیت آن با آموزش وپرورش می باشد در حال حاضر برای ساماندهی پیش دبستانی ها اقدامات خوبی صورت گرفته است و اعتقاد داریم سیاست گذاری های فرهنگی خاصی در کنار بقیه فعالیت ها باید صورت گیرد.

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، گرد اظهار کرد: سازمان مدارس غیر دولتی این ماموریت و امکان را دارد که از ظرفیت های که در جامعه وجود دارند مثل روحانیون ، صاحب نظرات دانشگاهی، تشکل های دینی و علمی و مذهبی استفاده مشارکتی داشته باشد که ممکن است این مشارکت ها در برنامه ریزی، نظریه پردازی علمی و یا حتی در حد مشاوره و یا اقداماتی که در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری می تواند این رابطه را برقرار کند، باشد.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی گفت: با توجه به قانون شوراهای آموزش وپرورش در سطح کشور ما از حضور ائمه جمعه و یا نمایندگان تام الاختیار آن در سیاست گذاری، بسیج امکانات ، نظارت برای حل وفصل مشکلات و ارتقای آموزش وپرورش در سطوح استانی، شهرستان ها و حتی بخش ها بهره گرفته‌ایم وهمچنین نشستی هم با حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور داشتیم که امیدواریم علاوه بر ائمه جمعه، ائمه جماعات و سایر روحانیون نیز بتوانند در این زمینه همکاری لازم را در چارچوب برنامه‌های آموزش وپرورش با ما داشته باشند.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: