۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷

تدوین و بازنگری دروس با قدمت بیش از ۵ سال در سال آینده

معاون آموزشی وزارت علوم از آغاز بازنگری و تدوین دروس بیش از پنج سال در سال آینده خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم گفت: نزدیک به ۶۰۰ برنامه درسی از مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ برنامه در رشته و مقاطع مختلف را که بیش از ۵ سال قدمت داشتند را در حال بازنگری مجدد هستند.

وی برنامه هایی که بیش از ۱۰ سال از بازنگری آنها می گذرد را ۶۰۰ برنامه عنوان کرد و افزود: امسال و سال آینده تلاش می کنیم تا دروسی که بین ۵ تا ۱۰ سال عمر دارند را بازنگری کنیم.
شریعتی نیاسر با بیان اینکه آیین‌نامه بازنگری و تدوین سرفصل های دروس دانشگاهی در دست بازنگری است، تصریح کرد: در این آیین‌نامه چارچوب همکاری دانشگاه‌ها تشریح شده است؛ به طور مثال، برای تدوین و بازنگری دروس دوره کارشناسی ارشد و دکتری باید دانشگاه‌ها اعضای هیأت علمی متناسبی داشته باشند تا بتوانند در امر بازنگری سرفصل‌ها از اعضای هیأت علمی خود استفاده کنند.
معاون آموزشی وزارت علوم اضافه کرد: بازنگری تعدادی از برنامه های علوم انسانی باقی مانده که شورای تحول و ارتقای علوم انسانی در حال بازنگری آن است و امیدواریم به زودی آن را به اتمام رسانده و ارایه دهد.
وی یادآور شد: موردی که اخیرا به تصویب شورای عالی برنامه ریزی رسیده این است که بنا داریم از امسال بازنگری برنامه های درسی که بیش از ۵سال قدمت دارند را در دستور کار قرار دهیم که عملا بازده زمانی برای برنامه های درسی برای ۵ سال یک بازده مفید است.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: