۱۷ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۶
در ملاقات با سفیر ایران

رئیس شرکت گاز پاکستان: مذاکرات گازی میان تهران و اسلام آباد در جریان است

رئیس شرکت ملی گاز پاکستان در ملاقات با سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد از گفت و گوهای در حال انجام بین مسئولان دستگاه های ذیربط دو کشور درباره صادرات گاز ایران به پاکستان خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، ‘مبین صولت’ در گفت و گو با ‘مهدی هنردوست’، بر تعهد و اراده جدی اسلام آباد برای اجرای طرح خط لوله گاز ایران-پاکستان (آی.پی)، تاکید کرد.
این مقام پاکستانی با اشاره به روند روز افزون نیاز به انرژی در بخش های مختلف در پاکستان ، اظهار داشت که به زودی قرار داد احداث بخش باقیمانده خط لوله پروژه ‘آی پی’ با یکی از شرکت های فعال در اجرای خطوط لوله انرژی منعقد و عملیاتی کردن این طرح در خاک پاکستان با جدیت دنبال خواهد شد.
دو روز پیش، مبین صولت رئیس شرکت ملی گاز پاکستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که چینی ها برای مشارکت در احداث خط لوله گاز ‘از بندر گوادر پاکستان تا مرز ایران’ اعلام آمادگی کرده اند.
‘مهدی هنردوست’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز در این دیدار با اعلام خرسندی از سطح روابط سیاسی میان دو کشور ، ابراز امیدواری کرد که مناسبات اقتصادی دو جانبه نیز به همین نسبت ارتقاء یابد و نتایج آن برای ملت های دو کشور ملموس گردد.
وی با اشاره به پیامدهای مثبت اقتصادی و امنیتی طرح ‘آی. پی’، خواستار تسریع در عملیاتی کردن این طرح شد .
در این ملاقات، سفیر کشورمان همچنین با تاکید بر ضرورت فعال سازی پتانسیل ها و ظرفیت های دو کشور در همه حوزهای انرژی ،خواستار همکاری بیشتر دو کشور در حوزه گاز LPG شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: