۱۸ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۳
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو:

دولت ایران برای طرح‌های دولتی با کمک بانک ها تضمین کامل می دهد/ سرمایه‌گذاران نگران بازگشت سرمایه نباشند

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی به طور کامل از طرف دولت تضمین می‌شود گفت:این مسئله حل شده و با حمایت دولت ایران، سرمایه‌گذاران نباید نگران بازگشت سرمایه خود باشند.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا دائمی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق کشور با بیان این مطلب که دغدغه تامین امنیت سرمایه در بخش سرمایه‌گذاری خارجی مرتفع شده است گفت: در جلسه ای که امروز در وزارت اقتصاد در خصوص حمایت از سرمایه سرمایه‌گذاران خارجی برگزار شد، مقرر شده تا دولت ایران برای طرح‌های دولتی تضمین کامل دهد و در بحث سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز با کمک بانک‌های عامل تضمین لازم صورت گیرد.
وی نگرانی شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در خصوص تامین امنیت سرمایه را بی مورد خواند و افزود: این مسئله حل شده و با حمایت دولت ایران، سرمایه‌گذاران نباید نگران بازگشت سرمایه خود باشند.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه واقعی شدن قیمت برق باعث خواهد شد تا مشکلات شرکت‌های تولیدی فعال در این صنعت مرتفع شود و آنان از توانایی بالای خود برای ارتقای صنعت برق بهره ببرند، افزود: بیشترین توقع شرکت‌های خصوصی از دولت این است که مطالبات آنان را به موقع پرداخت کند و شرایطی ایجاد کند تا آن‌ها به تعادل مالی برسند.
وی با اشاره به اینکه در بسیاری از بخش‌های صنعت برق به خودکفایی کامل رسیده ایم، افزود: اگر دغدغه مالی بخش خصوصی تامین شود، این بخش می‌تواند در عرصه صنعت برق ایران و سایر کشورهای جهان موفق‌تر عمل کند.
علیرضا دائمی تصریح کرد: صنعت برق ایران پتانسیل سرمایه‌گذاری در تمام بخش‌ها را دارد و به همین خاطر از حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در تمام بخش‌های صنعت برق استقبال می‌کنیم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: