نایب رئیس خانه کشاورز:

نگران واردات مرکبات بی کیفیت هستیم

نایب رئیس خانه کشاورز اعلام کرد: تنها نگرانی ما در خصوص اجرای سیاست بازار در ازای بازار، واردات مرکبات بی کیفیت است. از این رو دولت باید با اعمال سیاست های تشویقی صادر کنندگان را تشویق به واردات مرکبات با کیفیت بکند.

به گزارش عیارآنلاین، نایب رییس خانه کشاورز اعلام کرد: تنها نگرانی ما در خصوص اجرای سیاست بازار در ازای بازار، واردات مرکبات بی کیفیت است. از این رو دولت باید با اعمال سیاست های تشویقی صادرکنندگان را تشویق به واردات مرکبات با کیفیت بکند.

عنایت الله بیابانی با اشاره به سیاست اخیر وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اجرای طرح بازار در ازای بازار تصریح کرد: در صورتی که این سیاست در کشور به درستی اجرای شود می تواند تاثیر مثبتی در تنوع بازارهای صادراتی ایران بگذارد.

نایب رییس خانه کشاورز، با بیان این که شرایط ما برای تولید مرکبات در بازار بسیار مناسب است، ادامه داد: بنابراین منافع ملی کشور ایجاب می کند که به منظور افزایش ظرفیت اشتغال در کشور جایگاه خود را با حفظ موقعیت تولید در بازار حفظ کنیم.

وی ادامه داد: در همین راستا وزارت جهاد کشاورزی باید تلاش کند تا به تبع اجرای سیاست بازار در ازای بازار به تولیدکنندگان ضربه وارد نشود.

نایب رییس خانه کشاورز، با تاکید بر لزوم اجرای قرنطینه حفظ نباتات یاد آور شد: همزمان با پایان فصل برداشت، باید تلاش شود که واردات مرکبات از کشورهایی صورت بگیرد که محصولات شان بدون آفات و بیماری ها باشند تا به باغات ما آسیبی وارد نشود.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح سیاست های تعرفه ای در این خصوص نیز یادآور شد: برای اجرای این سیاست در حال حاضر ما نیازمند عزم ملی حتی در روابط سیاسی هستیم.

نایب رییس خانه کشاورز، در ادامه از افزایش میزان تولید مرکبات در سال جاری خبر داد و افزود: پیش بینی می شود که امسال بیش از چهار میلیون تن تولید مرکبات داشته باشیم. این در حالی است که دو میلیون تن از این میزان در استان های شمالی کشور تولید می شود.

منبع: اگنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: