۱۵ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷

وزیر جهاد کشاورزی هفته آینده به مجلس می‌رود/ نرخ خرید تضمینی، موضوع سوال نمایندگان

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در بازدید از غرفه تسنیم در نمایشگاه مطبوعات گفت: هفته آینده وزیر جهاد کشاورزی به مجلس می‌آید تا در خصوص تراریخته‌ها در بخش کشاورزی و تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت‌وگو شود.

به گزارش عیارآنلاین، علی وقف‌چی در بازدید از غرفه خبرگزاری تسنیم در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مصمم است که در خصوص تحقیقات در خصوص محصولات تراریخته کشاورزی محدودیت ایجاد نکند اما  تولید، واردات و مصرف آن را ممنوع کند.

وی افزود: هفته آینده نیز جلسه‌ای با حضور وزیر جهاد کشاورزی در کمسیون کشاورزی مجلس در خصوص محصولات تراریخته خواهیم داشت.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی ادامه داد: دولت در خصوص اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی اهمال کرده است. امیدواریم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نرخ جدید محصولات تضمینی بخش کشاورزی را اعلام کند.

* تورم در نرخ  خرید تضمینی  محصولات کشاورزی اعمال شود

وی تصریح کرد: حداقل انتظار جامعه کشاورزی کشور آن است که قیمتهای تضمینی محصولات کشاورزی بر مبنای پایه نرخ سال گذشته به علاوه تورم سالجاری اعمال شود.

علی وقف‌چی گفت: در خصوص تاخیر در عدم اعلام نرخ خرید محصولات کشاورزی آقای نوبخت باید پاسخگو باشد که در این خصوص با رسیدن به جمع‌بندی از ایشان برای حضور در مجلس دعوت به عمل می‌آید.

وی در پایان گفت: از وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هفته آینده خود در مجلس در خصوص تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی سوال به عمل می‌آید.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: