۱۷ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
رئیس سازمان غذا و دارو:

افزایش صادرات دارو مهمترین اولویت دیپلماسی سلامت ایران است

دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو: مهمترین اولویت و عنصر فعال دیپلماسی سلامت ایران، افزایش صادرات دارو به کشورهای دوست مانند روسیه، سوریه، عراق، لبنان، الجزایر و کشورهای آسیای میانه است.

به گزارش عیارآنلاین، رسول دیناروند عصرسه شنبه با حضور درغرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها به خبرنگارحوزه سلامت ایرنا گفت: یکی از اولویت های توسعه روابط بین الملل در وزارت بهداشت توسعه صادرات داروست و این اقدام از نظر وزیربهداشت مهمترین عنصر دیپلماسی سلامت ایران با جهان است.
وی ادامه داد: مهمترین بازارهدف توسعه صادرات دارو از ایران نیز کشورهایی هستند که روابط خوبی با ایران دارند و شرکت های دارویی داخلی فرصت بزرگی دارند تا برای ورود به بازار این کشورها برنامه ریزی کنند.
دیناروند گفت: عراق، روسیه، سوریه، لبنان، و در شاخ آفریقا الجزایر بازار بزرگی برای تولید کنندگان دارو در ایران هستند و مذاکراتی با دولتهای این کشورها انجام شده و امکان صادرات داروهای ایران به کشورها فراهم شده است.
رئیس سازمان غذا و دارو افزود: هم اکنون ۹۷ درصد داروی مصرفی ایرانیان در داخل تولید می شود و به جز داروهای جدید و مدرن در اغلب داروها خودکفا هستیم اما ظرفیت صنعت داروی ایران بسیار فراتر از بازار داخلی است و باید چشم انداز ورود به بازارهای خارجی در کارخانه های دارویی کشور تقویت شود.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: