دولت یازدهم «پرند» را دوست ندارد!

اهالی شهر پرند اعتقاد دارند که دولت یازدهم به علت سیاست انتقادی نسبت به مسکن مهر، به آنها بی‌توجه شده و روند شهرستان‌ شدن پرند را متوقف کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، پرند به عنوان پرجمعیت‌ترین نقطه شهری جنوب غرب استان تهران، با بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت فاقد فرمانداری است و زیرنظر شهرستان رباط کریم اداره می‌شود که مرکز آن حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است.

بیش از ۲۰ سال از تاسیس شهر جدید پرند می گذرد و جمعیت این شهر در چند سال اخیر  روند افزایشی داشته است. البته توسعه شهر تا قبل از اجرایی شدن سیاست مسکن مهر، آرام و تدریجی و نرخ رشد جمعیت نیز ملایم بود.

نگاهی به طرح های جامع پرند نشان می دهد افق جمعیتی شهر در برنامه مصوب سال ۱۳۷۷، ۸۰هزار و ۵۰۰ نفر و در طرح بازنگری توسعه و عمران شهر جدید پرند مصوب ۱۳۸۴، ۱۵۰ هزار نفر پیش‌بینی شده بود.

تصمیم دولت نهم برای اجرای سیاست مسکن مهر در پرند مستلزم تغییری دوباره در طرح جامع بود و این اتفاق نیز افتاد. هم‌اکنون و مطابق طرح جامع شهری مصوب سال ۱۳۸۷، افق جمعیت ۷۰۰ هزار نفری که برای شهر پرند پیش‌بینی شده بود به نظر می‌رسد محقق شده است.

بی‌توجهی دولت به شهرهای دارای مسکن مهر 

بعد از اجرای طرح مسکن مهر جمعیت پرند به سرعت افزایش یافت و با تحویل واحدهای باقیمانده مسکن مهر، با اطمینان می‌توان گفت پرند به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای استان تهران تبدیل خواهد شد.

اما با تمام این شرایط و شتاب رشد جمعیت پرند همچنان فاقد فرمانداری است! پرند هم‌اکنون زیر نظر فرمانداری رباط‌کریم اداره می‌شود. جمعیت شهرستان رباط کریم بدون احتساب جمعیت پرند حدود ۲۰۰ هزار نفر برآورد می‌شود اما خود پرند بیش از دو برابر رباط کریم جمعیت دارد. قطعا اداره پرند در صورت وجود فرمانداری بسیار آسان‌تر خواهد بود.

سلطانی عضو شورای شهر پرند در این باره به خبرنگار فارس در پرند گفت: مشکل اصلی اداره پرند نبود فرمانداری است، چون اگر پرند صاحب فرمانداری شود خودبه خود بسیاری از مشکلات و مسایل خدمات شهری حل خواهد شد.

وی ادامه داد: سال ۹۳ با آقای هاشمی استاندار مکاتبه داشتم، استاندار محترم هم یک جلسه‌ای تشکیل دادند و ما خدمت ایشان رسیدیم. آقای هاشمی در آن جلسه گفتند دولت در حال حاضر جلوی تقسیمات کشوری را گرفته است و متاسفانه فعلا امکان تاسیس فرمانداری در پرند نیست.

سلطانی افزود: البته مهندس هاشمی گفتند که به محض اینکه دولت اجازه تقسیمات کشوری را صادر کند، اولین شهری که صاحب فرمانداری می‌شود پرند خواهد بود.

وی افزود: شورای شهر پرند به جد پیگیر تاسیس فرمانداری در پرند خواهد بود چون حق شهروندان فهیم این شهر است که از بهترین امکانات رفاهی بهره‌مند شوند و این میسر نخواهد بود جز با تاسیس فرمانداری در پرند.

عضو شورای شهر پرند در پایان گفت: با انتقال فرمانداری به پرند بسیاری از مشکلات شهروندان برطرف و مسایل خدمات شهری خود به خود حل خواهد شد.

آیا دولت لجبازی می‌کند؟

با پایان یافتن عمر دولت نهم بسیاری از پروژه‌های مسکن مهر که نیمه‌تمام مانده بود و باید در موعد مقرر به شهروندان تحویل می‌شد به دلیل عدم مساعدت دولت روحانی نیمه‌کاره رها شده و مردم در انتظار کمک دولت هستند تا مسکن خود را تحویل بگیرند.

اما از آنجا که دولت تدبیر و امید اعتقاد چندانی به مسکن مهر ندارد، به همین دلیل به شهرهایی مانند پرند که به شهر مسکن مهر هم معروف شده آنطور که باید توجه نمی‌کند. اهالی پرند اعتقاد دارند که توجه دولت به آنها در گرو توجه مسوولان به مسکن مهر است و چون مسکن مهر مغضوب دولتی‌هاست، به این شهر توجه چندانی نمی‌شود.

آن طور که از شواهد پیداست شهرستان شدن پرند به عمر دولت یازدهم قد نمی‌دهد و همچنان اداره این شهر باید بین فرمانداری رباط کریم و وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ضعیف پرند دست به دست شود!

منبع: مسکن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: