تغییر مدیریت مدارس به هیأت امنایی مبتنی بر شاخص های آموزش و پرورش

گرد، رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی: هیأت امنایی شدن مدارس بر اساس مصوبات شورای عالی و قانون استان‌ها پیش از آغاز سال تحصیلی انجام می‌شود. مدارسی که پیش از این و در سنوات گذشته بدون طی کردن مراحل قانونی و شاخصه‌های لازم هیأت امنایی شدند در صورتی که صلاحیت لازم آنها احراز نشد به حالت عادی برگشتند.

به گزارش عیارآنلاین، مرضیه گرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی ؛ پیرامون وضعیت تغییر مدیریت مدارس به هیأت امنایی اظهار داشت: این تغییر نمی‌تواند زمانی که سال تحصیلی آغاز شده انجام شود.

وی ادامه داد: هر مدرسه‌ای که تمایل به تغییر مدیریت به هیأت امنایی را داشته باشد باید پیش از آن ویژگی‌های لازم چنین مدارسی را مبتنی بر شاخص‌های تعریف شده‌ای را کسب کند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی عنوان کرد: تغییر مدیریت حتما باید بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش بوده و چنانچه این مرحله طی نشده باشد تغییراتی حاصل نمی‌شود.

گرد بیان کرد: مدارسی که پیش از این و در سنوات گذشته بدون طی کردن مراحل قانونی و شاخصه‌های لازم هیأت امنایی شدند در صورتی که صلاحیت لازم آنها احراز نشد به حالت عادی برگشتند.
وی  با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۷۰ مدرسه هیئت امنایی وجود دارد، یادآور شد: مدارس هیئت امنایی مبتنی بر دستورالعمل های مصوبه شورای عالی و قانون شوراها فعالیت کرده و رعایت آن ضروری است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: