۱۷ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰
وزیر اقتصاد ترکیه:

سه بانک ایرانی در حال بررسی و مکان یابی برای تأسیس شعب جدید خود در ترکیه هستند

وزیر اقتصاد ترکیه گفت:‌ سه بانک پاسارگاد، سامان و پارسیان در حال بررسی و مکانیابی برای تأسیس شعب جدید خود در ترکیه هستند.

به گزارش عیارآنلاین، نهاد زیبکچی همچنین با اشاره به تمایل بانک های ایران برای آغاز فعالیت در ترکیه افزود: اگرچه این سه بانک هنوز از آژانس نظارت مقررات بانکداری ترکیه به طور رسمی برای افتتاح شعبه تقاضا نکرده اند اما هیچ مانعی برای فعالیت آنها در کشور ما وجود ندارد.
بنابراین گزارش در راستای گسترش روابط بانکی ترکیه و ایران، هالک بانک ترکیه پیش از این فعالیت های خود را در تهران آغاز کرده است.
زیبکچی علاوه بر این خاطر نشان کرد که افزایش تعداد محصولات تحت پوشش توافقنامه تجارت ترجیحی بین دو کشور به ۲۰۰ قلم نیز در جریان مذاکرات دو جانبه با مقامات ایرانی پیشنهاد شد.
هم اکنون بر اساس این موافقتنامه، ترکیه ۱۴۵ قلم کالا با شرایط تخفیف مالیاتی به ایران صادر می کند و ایران نیز ۱۲۵ قلم کالا تحت همین شرایط به ترکیه صادر می کند.
وزیر اقتصاد ترکیه گفت که مسئله استفاده از ارز داخلی در روابط تجاری دو طرف نیز از موضوعاتی بود که مورد بحث قرار گرفت.
وی در خاتمه اظهار داشت: بر اساس این توافق، ترکیه پرداخت های خود در ازای گاز طبیعی را به لیر پرداخت می کند و ایران با این پول می تواند خدمات مختلفی را از ترکیه دریافت کند.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: