جهانگیری: معوقات بانکی را با قدرت پس می گیریم

معاون اول رییس جمهور با اشاره به کسانی که معوقات بانکی دارند و با زد و بند وام گرفته اند، گفت: این افراد زمانی که وام می گرفتند می دانستند که نمی خواهند پس بدهند و ما با جدیت آنها را پس بگیریم.

به گزارش عیارآنلاین، اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح واحد احیای مستقیم فولاد سفید دشت چهار محال و بختیاری، اظهار داشت: امروز تعداد قابل توجهی نیروی جوان تحصیلکرده و جویای کار در کشور وجود دارد که انتظار دارند برای آنها فرصت شغلی فراهم کنیم و این کار جز با سرمایه گذاری و رونق تولید در بخش های مختلف میسر نخواهد شد.
جهانگیری وی با تاکید براینکه باید با بخش خصوصی با احترام و تکریم برخورد کنیم، گفت: روز گذشته در مراسم تودیع و معارفه وزیر آموزش و پرورش به موضوع زد و بند در معوقات بانکی اشاره کردم که متاسفانه بیشتر رسانه ها فقط این بخش از سخنان را تیتر کرده بودند و بقیه مسائل را نادیده گرفتند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: کسانی که معوقات بانکی دارند دو گروه هستند و نباید همه را به چشم بد نگاه کنیم، برخی از این افراد به دلیل تغییر شرایط اقتصادی کشور و نوسانات ارزی دچار مشکل شدند و واحدهای تولیدی آنها با مشکل و بعضاً تعطیلی مواجه شد.
جهانگیری اضافه کرد: نباید کسانی که بخش خصوصی واقعی هستند و واحدهای تولیدی آنها با مشکل مواجه شده است را بی پناه رها کنیم. آنها انسان هایی شریف و زحمت کش هستند که سرمایه خود را به فرصت های شغلی برای جوانان تبدیل کرده اند در حالی که می توانستند پول خود را در بانک بگذارند و سود دریافت کنند.
وی با تاکید براینکه مدیران استان ها و نمایندگان مردم در استان ها و همگی رسالت داریم که از بخش خصوصی حمایت کنیم، گفت: بخش خصوصی باید احساس کند که در سختی ها کنار آنها هستیم و به آنها کمک خواهیم کرد.
معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به کسانی که معوقات بانکی دارند و با زد و بند تسهیلات گرفته اند، اظهار داشت: این افراد زمانی که تسهیلات می گرفتند می دانستند که نمی خواهند آن را پس بدهند و تعداد اینگونه افراد محدود است و باید با جدیت و قدرت این منابع را از آنها پس بگیریم و نباید اجازه دهیم که منابع بانکی توسط این گونه افراد مورد سوء استفاده قرار گیرد.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: