تلاش کمیسیون آموزش مجلس برای گنجاندن ۵ بند مرتبط با معیشت معلمان در لایحه برنامه ششم

محمدی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: کمیسیون آموزش و تحقیقات حدود ۵ بند را به منظور معیشت معلمان به برنامه ششم توسعه اضافه کرد. آموزش و پرورش باید برای رهایی از مشکلات مالی خود منابع، املاک و زمین‌های تحت اختیار خود را به سمت درآمدزایی سوق دهد. آموزش و پرورش املاک وسیعی در حاشیه خیابان‌های اصلی با ارزش تجاری بالا دارد که می‌تواند آن‌ها را به بخش خصوصی واگذار و با تهیه ملکی در خیابان‌های فرعی نیاز خود را به مکان آموزشی نیز برطرف کند.

به گزارش عیارآنلاین، داوود محمدی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه به معیشت معلمان توجه ویژه شده است، گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات حدود ۵ بند را به این منظور به برنامه ششم توسعه اضافه کرد که در این بندها، رقم‌های خوبی نیز به منظور رفع نیازهای معلمان گنجانده شده لذا امیدواریم پیشنهادات فوق در کمیسیون تلفیق و صحن علنی نیز رأی بیاورد تا در آینده‌ای نزدیک شاهد حل مشکلات فرهنگیان باشیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بندهای اضافه شده به برنامه ششم توسعه اگر چه برای دولت بار مالی دارد اما دولت می‌تواند از طرق مختلف این نیاز مالی را جبران کند، افزود: آموزش و پرورش باید برای رهایی از مشکلات ملی خود منابع، املاک و زمین‌های تحت اختیار خود را به سمت درآمدزایی سوق دهد.

وی همچنین توضیح داد: آموزش و پرورش املاک وسیعی در حاشیه خیابان‌های اصلی با ارزش تجاری بالا دارد که می‌تواند آن‌ها را به بخش خصوصی واگذار و با تهیه ملکی در خیابان‌های فرعی نیاز خود را به مکان آموزشی نیز برطرف کند و به یقین از این طریق  بخشی از مشکلات مالی آموزش و پرورش را حل خواهد شد.

محمدی با تاکید بر اینکه حل مشکلات آموزش و پرورش مستلزم مدیریت منابع است، گفت: معتقدم آموزش و پرورش تاکنون در بحث مدیریت اقتصادی آنطور که باید برنامه‌ای مشخص و کاربردی ارائه نداده است؛ همچنین دولت نیز باید با مدیریت منابعی همچون نفت و مالیات در جهت حل مشکلات قدم بر دارد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تاکید کرد: معلمان در درجه اول نیازمند عزیت و احترام هستند و بخشی از این عزت به معیشت آن‌ها مربوط می‌شود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: