نیاز آموزش و پرورش تهران به ۳ هزار معلم/ بیش‌ترین کمبود نیرو در فنی و حرفه‌ای و ابتدایی

کمرئی، مدیر کل اداره آموزش و پرورش شهر تهران: بیش از ۳ هزار نیروی انسانی که عمدتاً از آقایان هستند باید جذب شود و در حوزه فنی و حرفه‌ای و مقطع مختلف ابتدایی بیشترین نیرو را نیاز داریم.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا کمرئی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، در خصوص «تأخیر در پرداخت حقوق مهرماه فرهنگیان شهر تهران»، اظهار داشت: حقوق کامل معلمان شهر تهران مربوط به ماه مهر پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ممکن است تعداد محدودی از معلمان که در جریان نقل و انتقال بوده و اطلاعات آنها وارد نشده بود و شاید ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر بودند، حقوق‌شان با تأخیر پرداخت شد.

کمرئی با بیان اینکه در سال‌های اخیر موضوع بازنشستگی فرهنگیان به عنوان یک مشکل اساسی در شهر تهران مطرح است، گفت: آموزش و پرورش شهر تهران به دلیل بالا بودن میانگین سنوات خدمت، تعداد بازنشستگان زیادی دارد و طبیعی است که باید در پیش‌بینی نیروی انسانی در قالب دانشگاه فرهنگیان و نیز ماده ۲۸، این موضوع جدی‌تر دیده شود تا خلأیی در خصوص نیروی انسانی نداشته باشیم.

وی افزود: حدود بیش از ۷۰ هزار ساعت حق‌التدریس پرداخت می‌کنیم و امسال نیز احتمال دارد همین مقدار را نیاز داشته باشیم و طبیعتاً معادل همین مقدار نیرو نیاز خواهیم داشت؛ یعنی بیش از ۳ هزار نیروی انسانی که عمدتاً از آقایان هستند باید جذب شود و در حوزه فنی و حرفه‌ای و مقطع مختلف ابتدایی بیشترین نیرو را نیاز داریم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

۱ دیدگاه

 1. منیژه سادات رحمانی :

  به نام خداوند بخشنده ی مهربان
  باسلام خدمت همه دست اندر کاران امر تعلیم و تربیت کشور عزیزمان ایران بزرگ
  انسان تا وقتی زنده هست نیاز به کار دارد؛ خصوصاًکسانی مثل بنده که علاقه مندی را بر سنّ و سال تر جیح می دهند. موفقیت صد در صدی از آن ِکسانی میشود که با عشق آموزش میدهند و به امر خطیر پرورش و آموزش نگرشی ژرف و تخصصی دارند .
  اینجانب علیرغم میل باطنی و با هزار افسوس با وجود رسمی بودن از بدو استخدام ،مجبور به باز خرید کردن خود شدم چرا که هیچگونه حمایت و پشتیبان قانونی نداشتم ؛ چندین سال از عمرگران مایه ی خود را خانه نشین شدم و در حسرت خدمت به فرزندان سرزمینم سوختم. با تمام عشق و علاقه ای که به کار و هدفم داشتم مجبور به بازخریدی شدم . مجبور … و…..و برای بازگشت به کار هر چه به این در و آن در زدم موفق نشدم ، کسی هم نمی توانست حمایتم کند چون استثناءدر قانون معنی نداشت و این ضعف بستر قانونی در مملکت ما تر و خشک را با هم می سوزاند .
  اکنون نیز مصرّانه داوطلب بازگشت به کار می باشم حتی بصورت پیمانی امّا کو گوش شنوا …
  مسئولین محترم اظهار می دارند که شدیداً در همه مقاطع کمبود نیرو دارند پس چرا ما که از جان و دل آماده ی خدمت هستیم را مشغول به کار نمی کنند بنده حتی حاضرم مبلغ بازخریدی را یک جا بپردازم تا به کار برگردم …. امّا کو گوش شنوا …
  مثل من کم نیستندمعلمانی که حاضرند برگردند به کار و خدمت نمایند …. خواهشمند است لطفاً این پیشنهاد را به اجرا در آورده و قسمت اعظمی از نیاز کشور را تأمین نمایید . مطمئنّاً راه کار عملیاتی زیاد داریم که در این مقوله نمی گنجد و این پیشنهاد یکی از راه حلهای ممکن و شدنی در شرایط فعلی است . و…و…و…… با تشکّر فراوان
  منیژه سادات رحمانی
  دانش آموخته ی تربیت معلم شهید باهنرتهران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: