نماینده مجلس:

دولت نیازهای آموزشی کشور را براساس اسناد راهبردی پیش ببرد

محمدی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: محور اصلی برنامه ریزی هم در آموزش و پرورش و هم در وزارت علوم کیفیت بخشی به تعلیمات است. آموزش و پرورش باید زمینه تربیت نیروی متخصص را فراهم کند و در واقع افرادی تربیت شوند که نیازهای جامعه را برآورده کنند.دولت باید براساس اسناد راهبردی که در حوزه‌های آموزش و پرورش عالی وجود دارد برنامه‌هایش را پیش ببرد. باید ضمن تربیت نیروی مورد نیاز جامعه، بر مقوله کیفیت هم توجه داشته باشیم الزاماً به دنبال کمیت رفتن کار نادرستی است.

به گزارش عیارآنلاین، داوود محمدی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات کیفیت بخشی را از اولویت‌های آموزش و پرورش و آموزش عالی عنوان کرد و افزود: محور اصلی برنامه ریزی هم در آموزش و پرورش و هم در وزارت علوم کیفیت بخشی به تعلیمات است.

وی با اشاره به اینکه اسلامی کردن و توجه به فرهنگ دینی باید سرلوحه آموزش کشور قرار گیرد گفت: به دنبال این هستیم که فرهنگ اسلامی بر تعلیم و تربیت و آموزش عالی مسلط شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تربیت نیروهای متخصص را از دیگر برنامه‌های مهمی که دولت باید در دستور داشته باشد بر شمرد و اظهار کرد: طبیعی است در این زمینه آموزش و پرورش باید زمینه تربیت نیروی متخصص را فراهم کند در واقع افرادی تربیت شوند که نیازهای جامعه را برآورده کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: شرایط موجود به گونه‌ای است که روز به روز باید ضمن تربیت نیروی مورد نیاز جامعه، بر مقوله کیفیت هم توجه داشته باشیم الزاماً به دنبال کمیت رفتن کار نادرستی است.

وی در پایان اظهار کرد: دولت باید نیازهای کشور در حوزه آموزشی را بررسی کند و براساس اسناد راهبردی که در حوزه‌های آموزش و پرورش عالی وجود دارد برنامه‌هایش را پیش ببرد.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: