الزام رعایت ضوابط آموزش و پرورش برای اخذ مجوز مراکز پیش دبستانی

گرد، رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی: طبق مصوبه اخیر مجلس هر دستگاهی می‌تواند با رعایت ضوابط قانونی تعیین شده در آموزش و پرورش نسبت به اخذ مجوز مراکز پیش‌دبستانی اقدام کند. برنامه‌های نوآموزان پیش دبستانی باید طبق برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش اجرایی شود. طبق تفاهم‌نامه بین ۲ نهاد آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی همکاری برای فعالیت مراکز پیش دبستانی انجام می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، مرضیه گرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی؛ پیرامون وضعیت اخذ مجوز پیش دبستانی‌ها اظهار داشت: پیش دبستانی‌ها طبق قانون و بر مبنای اسناد بالادستی و همچنین آخرین قانونی که در مجلس به تصویب رسیده باید طبق ضوابط اداره شوند.

وی ادامه داد: برنامه‌های نوآموزان پیش دبستانی باید طبق برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش اجرایی شود.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی عنوان کرد: طبق مصوبه اخیر مجلس هر ارگان یا دستگاهی که مایل به اخذ مجوز برای ایجاد مراکز پیش دبستانی‌ باشد باید از طریق وزارت آموزش و پرورش اقدام کند.
گرد ادامه داد: این امر مشروط بر رعایت مراحل قانونی، محتوای آموزشی و گزینش نیروی انسانی بوده و در این راستا سامانه‌ای برای آن در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی ضمن اشاره به طی کردن مراحل قانونی و امکان اخذ مجوز بیان کرد: طبق تفاهم‌نامه بین ۲ نهاد آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی همکاری برای فعالیت مراکز پیش دبستانی انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مراکز وابسته به بهزیستی طبق ضوابط تعیین شده مجوز اخذ کرده‌اند، عنوان کرد: چنانچه مراکز برای اخذ مجوز همکاری‌های لازم را با آموزش و پرورش نداشته باشند، با آنها برخورد می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: