اضافه شدن ۵ هزار مدرسه به المپادهای ورزشی درون مدرسه ای در امسال

حمیدی، معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش: حدود ۵۰ هزار مدرسه در طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شرکت می کنند یعنی نسبت به سال گذشته ۵ هزار مدرسه اضافه می شود . از ۲ و نیم میلیون دانش آموزی که با مشارکت داوطلبانه خود در امور اجرایی این المپیاد قدم بر می دارند باید قدردانی کرد.

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی اظهار داشت : وقتی برنامه و طرحی مورد مطالبه اجتماعی قرار می گیرد این موضوع باعث تضمین استمرار آن برنامه خواهد شد امروز المپیاد ورزشی درون مدرسه ای به عنوان مطالبه دانش آموزان روز به روز رشد می کند .

وی افزود: اگر حتی زمانی فرا برسد که بخشنامه المپیاد ورزشی دورن مدرسه فرستاده نشود دانش آموزان آن را از مدیریت آموزشگاه و مدرسه خود مطالبه می کنند حضور ، مطالبه و علاقه دانش آموزان و حتی مطالبه والدین و روسای مناطق آموزش و پرورش باعث استقرار روبه رشد المپیاد ورزشی درون مدرسه ای خواهد شد .

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: قریب به ۵۰ هزار مدرسه یعنی حدود ۵ میلیون دانش آموز در طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شرکت می کنند البته ما آمار دقیق امسال را نداریم باید پس از شرکت مدارس در این طرح مورد ارزیابی قرار گیرد اما فکر می کنیم حدود ۵هزار مدرسه به این طرح در سال تحصیلی جدید اضافه شود .

وی خاطر نشان کرد: مسابقات بین مدرسه ای هم مدرسه محورانه کرده ایم مدرسه قهرمان را به صورت آزمایشی سال گذشته اجرا کردیم و نتایج بسیار خوبی گرفتیم و امسال این طرح در همه مدارس کشور اجرا می شود .

حمیدی ادامه داد : البته ما باید مسابقات  برخی رشته ها مانند کشتی ، وزنه برداری و … را برگزار کنیم اما این امکان در درون مدرسه وجود ندارد به همین دلیل رشته هایی که امکان برگزاری آن در مدارس وجود ندارد به صورت کانون قهرمان برگزار می کنیم .

وی خاطر نشان کرد : پروژه هایی نظیر المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، حیاط پویا و نرمش صبحگاهی همه در راستای توسعه ورزش همگانی در کشور است تا بتوانیم فعالیت های حرکتی را بین دانش آموزان افزایش دهیم .

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: افزایش فعالیت های حرکتی در بین دانش آموزان نشان می دهد که اندام دانش آموزان نسبت به سالهای گذشته متناسب تر شده است اما این موضوع نیاز به تحقق و بررسی دارد .

وی خاطر نشان کرد: والدین ، دستگاه ها و برخی افراد خیر که کمک کرده اند این چراغ المپیاد ورزشی درون مدرسه ای روشن بماند باید کمال تشکر و قدردانی را کرد علاوه بر آن از ۲ و نیم میلیون دانش آموزی که با مشارکت داوطلبانه خود در امور اجرایی این المپیاد قدم بر می دارند باید قدردانی کرد.

منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: