فرهادی از صادرات ۱۲۰ میلیون دلار از محصولات دانش بنیان خبر داد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در پارک ها باعث افزایش میزان صادرات محصولات دانش بنیان از دو میلیون دلار به ۱۲۰ میلیون دلار شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی ظهر سه شنبه در نشستی خبری که در پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد، اظهار کرد: اعتبار مصوب پارک های علم و فناوری در سال گذشته ۱۳۰ میلیارد تومان بوده است که متاسفانه به طور کامل اختصاص نیافته است و به منظور حمایت از امر پژوهش تمامی شرکت های دانش بنیان به مدت ۱۰ سال از پرداخت مالیات معاف شده اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به افزایش تعداد صندوق های توسعه پژوهش در کشور بیان کرد: صندوق های توسعه پژوهش باید در ارتقای امر پژوهش و تحقیقات  یاری رسان باشند.

فرهادی ادامه داد: فراهم کردن ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذار از جمله مهمترین اتفاقاتی است که در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روی داده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم تا کنون مبلغ ۶۰ میلیارد تومان جهت امر توسعه به پارک های علم و فناوری اختصاص یافته است،‌ گفت: سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در پارک ها باعث افزایش میزان صادرات محصولات دانش بنیان از دو میلیون دلار به ۱۲۰ میلیون دلار شده است.

وزیر علوم به اهمیت آزمایشگاه های مرکزی و شبکه ملی آزمایشگاه های کشور تاکید کرد: ایجاد ۱۲۰ آزمایشگاه در برنامه وزارت علوم قرار دارد.

وی بیان کرد:  در نمایشگاه تجهیزات علمی کشور به نام فن بازار ۴۴ میلیارد تومان قرارداد خرید تجهیزات علمی منعقد شد.

فرهادی با اشاره به برج فناور پارک علم و فناوری خراسان خاطر نشان کرد:  این برج با ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی که ظرفیت ۱۰۰ شرکت دانش بنیان را دارد، تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری خراسان رضوی رتبه دوم اعتبارات را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به فعالیت های حوزه اقتصاد مقاومتی بیان کرد: از هفت طرح پیشنهادی به ستاد اقتصاد مقاومتی چهار طرح ساماندهی آموزش عالی، بین‌المللی کردن دانشگاه ها، توجه به امر پژوهش و توسعه شبکه آزمایشگاه های علمی کشور به تصویب رسیده است.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: