سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور: نیمی از طلاق‌ها در ۵ سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در هفت ماهه اول امسال ۱۰۲ هزار و ۸۱ واقعه طلاق در کشور به ثبت رسیده است، عنوان کرد: میانگین طول مدت زندگی مشترک در طلاق‌های ثبت شده طی هفت ماهه امسال در کشور ۸٫۶ سال بوده است و ۱۱٫۳ درصد زوج‌ها دوام زندگی کمتر از یک سال داشته‌اند و در مجموع ۴۵٫۵ درصد طلاق‌ها مربوط به پنج سال نخست زندگی مشترک بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، سیف‌الله ابوترابی ظهر امروز در حاشیه آیین تکریم و معارفه مدیران‌کل ثبت‌احوال استان زنجان، در جمع خبرنگاران آماری از میزان ثبت وقایع حیاتی در کشور ارائه و اظهار کرد: با مراجعه به آمار وقایع حیاتی مشاهده می‌شود که جمعیت کشور تا پایان مهرماه امسال ۸۰ میلیون و ۳۹۳ هزار نفر و نرخ رشد جمعیت در کشور بدون احتساب مهاجرت ۱٫۴۳ درصد بوده است.

وی افزود: سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان‌رضوی استانی‌هایی هستند که دارای بیشترین نرخ رشد جمعیت بوده و استان‌های گیلان، مازندارن و مرکزی نیز کم‌ترین نرخ رشد جمعیت را دارند.

ابوترابی اظهار کرد: طی هفت ماهه امسال در کل کشور، ۹۰۶ هزار و ۵۸۵ واقعه ولادت به ثبت رسیده که این رقم با کاهش سه درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو بوده است. همچنین استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان‌رضوی بیشترین میزان ثبت ولادت و استان‌های گیلان، مازندران و مرکزی نیز کم‌ترین میزان ثبت ولادت را به خود اختصاص داده‌اند.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور خاطرنشان کرد: در هفت ماهه امسال ۲۱۱ هزار و ۷۲۰ واقعه وفات در کشور به ثبت رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱٫۵ درصد کاهش داشته است و استان‌های چهارمحال و بختیاری، گیلان و آذربایجان‌شرقی دارای بیشترین میزان ثبت فوت و استان‌های البرز، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر دارای کم‌ترین میزان ثبت فوت هستند.

وی تصریح کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و تومورها و بیماری‌های دستگاه تنفسی عمده‌ترین علل فوت در کشور طی هفت ماهه امسال گزارش شده است.

ابوترابی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون میانگین سن ازدواج در کل کشور ۲۸٫۶ برای مردان و ۲۳٫۹ برای زنان گزارش شده است و میانگین سن طلاق در کشور نیز ۳۵٫۸ سال در بین مردان و ۳۰٫۹ سال در بین زنان است.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور اظهار کرد: در هفت ماهه اول امسال ۱۰۲ هزار و ۸۱ واقعه طلاق در کشور به ثبت رسیده است که با افزایش ۵.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو بوده است و استان‌های البرز ، گیلان، خراسان‌رضوی و کرمانشاه بیشترین میزان طلاق و استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام، یزد و چهارمحال و بختیاری نیز کم‌ترین میزان طلاق را دارند.

وی تصریح کرد: میانگین طول مدت زندگی مشترک در طلاق‌های ثبت شده طی هفت ماهه امسال در کشور ۸٫۶ سال بوده است و ۱۱٫۳ درصد زوج‌ها دوام زندگی کمتر از یک سال داشته‌اند و در مجموع ۴۵٫۵ درصد طلاق‌ها مربوط به پنج سال نخست زندگی مشترک بوده است.

ابوترابی ادامه داد: از ابتدای پروژه کارت ملی هوشمند تاکنون ۱۷ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۶۵۵ کارت ملی تکمیل ثبت‌نام شده‌اند و در مجموع ۱۱ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۶۳۳ کارت ملی هوشمند تاکنون صادر شده است. همچنین در هفت ماهه اول امسال از بین ۹ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۶۱۱ کارت ثبت‌نام شده، ۴میلیون و ۴۲۶ هزار و ۵۵۸ کارت هوشمند ملی در کشور صادر شده است.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: