معاون پرستاری وزیر بهداشت:

۱۱ هزار پرستار امسال در وزارت بهداشت استخدام می شوند

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت جمعه ۲۱ آبان برگزار می شود و ۱۱ هزار پرستار از طریق این آزمون در بیمارستان های دولتی استخدام می شوند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد میرزابیگی روز یکشنبه با حضور در غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افزود: آزمون استخدامی وزارت بهداشت جمعه ۲۱ آبان در سراسر کشور و در تمام دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود و ۱۷ هزار نفر از گروههای مختلف بالینی مانند پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی و نیز نیروهای غیر بالینی از طریق این آزمون در وزارت بهداشت استخدام می شوند که ۱۱ هزار نفر آنها پرستار هستند.
وی ادامه داد: اولویت استخدام وزارت بهداشت در این آزمون، مناطق محروم است و بیشترین سهمیه استخدامی برای مناطق محروم و مناطقی که از نظر تعداد پرستار با بیشترین کمبود مواجه هستند، در نظر گرفته شده است.
میرزابیگی گفت: ممکن است تعدادی از پرستارانی که از طریق این آزمون استخدام می شوند، پرستاران و افرادی باشند که هم اکنون نیز به صورت قراردادی یا تبصره ای در مراکز بهداشتی- درمانی دولتی مشغول به کار باشند و در صورتی این افراد از طریق این آزمون تغییر وضعیت پیدا کنند، بیمارستانها و دانشگاههای علوم پزشکی مجاز هستند به ازای آنها نیرو جذب کنند تا از طریق تعداد کل نیروها مراکز درمانی افزایش یابد.
معاون پرستاری وزیر بهداشت ادامه داد: علاوه بر استخدام رسمی، جذب نیروی پرستار به صورت شرکتی نیز از طریق شرکت کارآفرینان آوا سلامت وابسته به هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت صورت می گیرد که اعضای هیئت امنای آن مسئولان دانشگاههای علوم پزشکی هستند.
وی گفت: تاکنون حدود هشت هزار پرستار از طریق این شرکت در بیمارستانهای دولتی جذب شده اند که حقوق، کارانه بیمه و مزایای شغلی آنها با نیروهای رسمی هیچ تفاوتی ندارد و همه آنها از امنیت شغلی برخوردار هستند.
میرزابیگی همچنین از دو برابر شدن سهمیه پذیرش دانشجوی پرستاری در دانشگاههای علوم پزشکی از سال تحصیلی گذشته برای جبران کمبود پرستار در کشور خبر داد.
بر اساس آمارهای موجود هم اکنون حدود ۱۴۰ هزار پرستار در بیمارستانهای دولتی و خصوصی در کشور مشغول به کار هستند و برای رسیدن به استاندارد پرستار به تخت بیمارستانی، حداقل باید ۱۲۰ هزار پرستار دیگر در بیمارستانهای کشور جذب شوند.
بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از ۱۴ تا ۲۱ آبان ماه از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۰ با شعار «شفافیت، صداقت» برپا است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: