۱۱ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵

کمک ۳۳۰ هزار دلاری فائو به صنعت شیلات ایران/ امضاء قرارداد همکاری با وزیر شیلات و صنایع سریلانکا

امروز تفاهمنامه TPC در قالب اصلاح نژاد ماهی قزل‌آلا بین معاون وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران و نماینده سازمان فائو در ایران به امضاء رسید.

به گزارش عیارآنلاین، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در این تفاهمنامه، سازمان فائو متعد شد ۳۳۰ هزار دلار از محل اعتبارات این سازمان برای اصلاح نژاد ماهی قزال‌آلا به ایران کمک کند.

حسن صالحی افزود: هدف از تفاهمنامه TPC و اجرای این پروژه کاهش واردات تخم چشم‌زده از خارج کشور است که نقش بسزایی در صرفه‌جویی ارزی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه در مرحله نخست در استخرهای ذخیره سازمان شیلات راه‌اندازی می‌شود و سپس در ۱۰ مرکز پایلوت در مناطقی در رشته‌کوه‌های زاگرس و البرز انجام خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: دریافت این اعتبار در نتیجه سال‌ها پیگیری‌های وزارت جهاد کشاورزی به‌دست آمد؛ زیرا تولیدکنندگان و پرورش‌دهندگان کشور به‌دلیل واردات تخم چشم‌زده از خارج متحمل هزینه و خسارات ناشی از ورود بیماری به داخل کشور و خسران و زیان آنان شده است.

صالحی با بیان اینکه همچنین امروز میزبان وزیر شیلات و صنایع کشور سریلانکا بودیم، تصریح کرد: در این جلسه مذاکرات خوبی برای همکاری های مشترک درباره انتقال تکنولوژی آبزی‌پروری و صیادی انجام شد.

وی یادآور شد: طرف سریلانکای خواستار هموارسازی شرایط برای همکاری‌های صیادی و صنایع فرآوری ازجمله تولید ماهی تن با هدف ایجاد ارزش افزود شد.

صالحی در پایان تأکید کرد: در این جلسه تفاهم‌نامه‌ای به امضاء نرسید اما مذاکرات برای تبادل هیأت‌های کارشناسی صورت گرفت تا در ملاقات‌های بعدی تفاهم‌نامه‌ها به امضاء برسد.

منبع: ایانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: