اخذ مالیات از مسکن به خریدار فشار می‌آورد

مسکن برای اینکه از رکود خارج شود، مستلزم ورود نقدینگی به این بازار است و تا این نقدینگی به بازار ورود پیدا نکند، نتیجه مثبتی به همراه نخواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین، صادق عابدزاده با اشاره مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد تعیین مالیات برای خانه‌های خالی عنوان کرد: یکی از آیتم‌هایی که می‌تواند در رونق بازار مسکن تاثیرگذار باشد، سیاست‌های تشویقی است. متاسفانه اخذ مالیات از واحدهای خالی تاثیری در رونق بازار مسکن ندارد.

وی ادامه داد: در واقع کسی که خانه‌ خالی دارد و قرار است مالیات برای آن واحد پرداخت ‌کند، هزینه این مالیات را روی قیمت خانه می‌کشد و در نهایت این مصرف‌کننده است که متضرر خواهد شد.
عابدزاده با بیان اینکه بنابراین این مالیات نه تنها نمی‌تواند تاثیر مثبتی بر رونق بازار مسکن داشته باشد، گفت: بلکه در نهایت فشار مضاعفی را بر مصرف‌کننده وارد خواهد کرد.
رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد افزود: البته نظرات مختلفی در این رابطه وجود دارد. شاید این امر مورد بررسی مسئولین قرار گرفته و کارشناسی‌های لازم روی آن صورت گرفته است. با این حال به نظر می‌رسد سیاست‌های تشویقی برای رونق بازار مسکن بهتر جواب می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: مسکن برای اینکه از رکود خارج شود، مستلزم ورود نقدینگی به این بازار است و تا این نقدینگی به بازار ورود پیدا نکند، نتیجه مثبتی به همراه نخواهد داشت.

منبع: مسکن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: