برگزاری نشست مشورتی برای چاپ اسناد خیانت‌های آمریکا در کتب درسی

محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی: راهبرد جدیدی که مقام معظم رهبری فرمودند، نسبت به کتب درسی در آموزش و پرورش و دانشگاه است. امیدواریم بعد از اینکه همکاران روی ابعاد موضوع تأمل کردند، برنامه خوبی برای اجرای کردن این راهبرد اساسی که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند، انتخاب کنیم. ما در تغییرات کتب درسی به کتاب های درسی در پایه های یازدهم و دوازدهم رسیده ایم و باید این مطالب را چنان جایابی کنیم که متناسب با شرایط دانش آموزان باشد. ما نمی خواهیم این موضوع را کاری سفارشی، دیکته ای و الصاقی کنیم بلکه باید در متن کتاب ها مستحکم باشد.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در خصوص انتقاد رهبر معظم انقلاب درباره عدم وجود اسناد خیانت ها و  دخالت های دولت آمریکا در کتب  درسی، اظهار داشت: این راهبرد جدیدی که مقام معظم رهبری فرمودند نسبت به کتب درسی در آموزش و پرورش و دانشگاه است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان افزود: در این خصوص فورا با برخی از همکاران جلسه گذاشتیم و مشورت کردیم که چه کارهایی می توانیم انجام دهیم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی یادآور شد: راهکارهای متعدد و متنوعی را همکاران پیشنهاد کردند که باید در جلسات بعد آنها را تکمیل کنیم.

وی بیان داشت: یکی از این راهکار ها این است که این موضوع را در برنامه درسی در نظر بگیریم تا علاوه بر اینکه تاریخ تسخیر لانه جاسوسی و ۱۳ آبان در کتب درسی آمده است، به محتوای اسناد نیز بپردازیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: راهکار دوم این است که سیر مطالعاتی از اسناد لانه جاسوسی را به صورت موضوعی طراحی کنیم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به سومین راهکار پیشنهادی، گفت: در مجلات رشد نیز می توانیم به صورت موضوعی بپردازیم.

وی متذکر شد: چهارمین راهکار این است که این کتاب ها در کتابخانه های مدارس قرار گیرد تا دانش آموزان به هنگام نیاز و انجام  پروژه های مطالعاتی به این مطالب دسترسی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان عنوان کرد: برخی از این موضوعات در حال حاضر مطرح شد و امیدواریم بعد از اینکه همکاران روی ابعاد موضوع تأمل کردند، برنامه  خوبی برای اجرای کردن این راهبرد اساسی که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند، انتخاب کنیم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در پاسخ به این پرسش که «آیا این موضوع در کتب درسی سال تحصیلی آینده عملیاتی خواهد شد؟»، تأکید کرد: نمی شود گفت ۱۰۰درصد همه چیز را کاملا انجام خواهیم داد، اما قدم های اولیه برداشته شد.

وی با بیان اینکه احتمالا کارهایی را بتوان انجام داد، تصریح کرد: می دانید که ما در تغییرات کتب درسی به  کتاب های درسی در پایه های یازدهم و دوازدهم  رسیده ایم و باید این مطالب را چنان جایابی کنیم که متناسب با شرایط دانش آموزان باشد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: ما نمی خواهیم این موضوع را کاری سفارشی، دیکته ای و الصاقی کنیم بلکه باید در متن کتاب ها مستحکم باشد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: