۱۳ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳
وزارت اقتصاد و تجارت ژاپن خبر داد

رشد ۷۹ درصدی صادرات نفت ایران به ژاپن در شهریور امسال

واردات نفت ژاپن از ایران در سپتامبر ۲۰۱۶ برابر با شهریور امسال با رشد ۷۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۳۴ هزار بشکه در روز رسید.

به گزارش عیارآنلاین، وزارت اقتصاد و تجارت ژاپن در جدیدترین گزارش خود از افزایش ۷۹ درصدی واردات نفت این کشور از ایران در سپتامبر ۲۰۱۶ خبر داد.

بر اساس آمارهای این وزارتخانه، خرید نفت ژاپن از ایران در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ به ۱٫۴۹۲ میلیون کیلو لیتر برابر با ۳۳۴ هزار بشکه در روز رسید. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۹ درصدی داشته است. واردات نفت ژاپن از ایران در سپتامبر سال گذشته میلادی ۸۲۹ هزار کیلو لیتر برابر با ۱۸۵ هزار بشکه در روز اعلام شده بود.

واردات نفت این کشور جنوب شرق آسیا از ایران در سپتامبر امسال نسبت به ماه قبل از آن نیز با رشد ۲۸ درصدی روبرو شده است. ایران در ماه اوت امسال ۲۶۰ هزار بشکه در روز نفت به ژاپن صادر کرده بود.

افزایش قابل توجه واردات نفت ژاپن از ایران در سپتامبر امسال در حالی است که کل واردات نفت این کشور در این ماه با کاهش ۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده است.

ایران با تامین ۹٫۷ درصد نفت مورد نیاز ژاپن چهارمین تامین کننده نفت وارداتی ژاپن در این ماه شناخته شده است. عربستان، امارات و قطر به ترتیب در رتبه های اول تا سوم از این نظر قرار گرفته اند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: