جزئیات کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش و پرورش

بخش‌نامه وزارت آموزش‌وپرورش درباره کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص ابلاغ شد. براساس این بخش‌نامه «ساعت کار بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به ۴۴ ساعت کار در هفته هستند؛ بر اساس شرایطی» با درخواست کتبی متقاضیان ٣۶ ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای ۴۴ ساعت تعیین می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها ساعت ١۴ روز جمعه به روی مردم گشوده شد؛ اما این رویداد فرهنگی-‌رسانه‌ای امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، به‌طور رسمی افتتاح می‌شود. در مراسم افتتاح رسمی بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز جمعی از مسئولان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای کشور حضور خواهند داشت. این رویداد با میزبانی از ٩٠٠ رسانه در قالب ۶٢٠ غرفه با شعار «شفافیت و صداقت» در مصلای امام خمینی(ره) تهران برپا می‌شود. امسال در بخش مؤسسات مطبوعاتی ٢٣ غرفه، رسانه‌های استانی و منطقه‌ای ۶۵ غرفه، تشکل‌های مطبوعاتی هشت غرفه، کسب‌وکار مرتبط با رسانه‌ها ٢٠ غرفه، روابط‌عمومی دستگاه‌ها هفت غرفه، ادارات کل ارشاد استان‌ها و خانه‌های مطبوعات استانی که نشریات استان‌ها را نمایندگی می‌کنند، ٣١ غرفه، نشریات دانشجویی دو غرفه (یک غرفه مربوط به نشریات زیرمجموعه وزارت علوم و یک غرفه مربوط به نشریات زیرمجموعه دانشگاه آزاد)، روزنامه‌ها ۴٠ غرفه، خبرگزاری‌ها ١٣ غرفه، رسانه‌های حوزه دین و اندیشه ٢٣ غرفه، رسانه‌های فرهنگی و هنری ٨۶ غرفه، رسانه‌های سیاسی و اقتصادی ٩۴ غرفه، رسانه‌های آموزشی و تخصصی ٩٩ غرفه، رسانه‌های عمومی و خانواده ٧٩ غرفه و در بخش رسانه‌های حوزه کودک و نوجوان ١١ غرفه دایر شده است.

جزئیات کاهش ساعت کار بانوان در آموزش‌وپرورش
شرق: بخش‌نامه وزارت آموزش‌وپرورش درباره کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص ابلاغ شد. براساس این بخش‌نامه که پیرو مصوبه شهریورماه مجلس شورای اسلامی درباره کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص ابلاغ شده است، «ساعت کار بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به ۴۴ ساعت کار در هفته هستند؛ اما دارای معلولیت شدید یا فرزند زیر شش سال تمام یا همسر و فرزند معلول شدید یا دارای بیماری صعب‌العلاج هستند و زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاه‌های اجرائی» با درخواست کتبی متقاضیان ٣۶ ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای ۴۴ ساعت تعیین می‌شود. بر این اساس تأیید میزان شدت معلولیت از سوی سازمان بهزیستی، بیماران صعب‌العلاج از سوی وزارت بهداشت و فرزندان زیر شش سال با ارائه شناسنامه معتبر و زنان سرپرست خانوار با ارائه اسناد یا گواهی دادگاه معتبر خواهد بود. براساس این بخش‌نامه زمان شروع و خاتمه کار با توافق مشمولان و مسئولان مربوطه است. بانوانی که براساس سایر مقررات از امتیاز کاهش ساعت کاری بهره‌مند هستند، تا زمانی که از مقررات مزبور استفاده می‌کنند، از شمول این قانون مستثنا هستند.

حمله شبانه و ضرب‌وشتم  بیماران درمانگاه
فارس: دقایقی پس از نیمه‌شب پنجشنبه جمعی از افراد ناشناس با حمله به درمانگاه خیریه شهید موسوی (مسجدالاقصی) تهرانپارس به ضرب‌وشتم بیماران و پرسنل پرداختند و موجب رعب‌ووحشت شدند. سیدمهدی موسوی، مدیرعامل درمانگاه با تأیید این خبر اعلام کرد: مهاجمان ضمن تخریب اموال درمانگاه، به اموال شخصی بیماران و پرسنل نیز دستبرد زدند.

«اتوبوس‌های ایدز»
در ٣ نقطه تهران مستقر می‌شوند

ایسنا: مدیرعامل مؤسسه پیام‌آوران همیاری، از استقرار «اتوبوس ایدز» از آذرماه سال جاری در شرق، غرب و مرکز تهران خبر داد. محمدرضا سیدقاسمی، درباره چگونگی استقرار اتوبوس‌های ایدز توضیح داد و گفت: امسال از آذرماه اتوبوس‌های ایدز در غرب و شرق و مرکز تهران با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران مستقر می‌شوند و تا حدود ساعت ۱۸ نیز این برنامه ادامه دارد. همچنین برنامه‌ریزی کرده‌ایم این اتوبوس‌ها با کمک شهرداری در تمام سال فعالیت داشته باشند. وی ضمن اشاره به استقبال مردم از اتوبوس ایدز مستقر در پردیس سینمایی ملت، ادامه داد: کسانی که رفتار پرخطری داشته‌اند و احساس می‌کنند در شرایطی قرار گرفته‌اند که به مشاوره نیاز دارند، می‌توانند به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری یا اتوبوس‌های ایدز مراجعه کنند. ترس از آزمایش‌دادن، باید از مردم دور شود. تشخیص و درمان به‌موقع می‌تواند یک زندگی طبیعی برای آنها به‌همراه داشته باشد. مدیرعامل مؤسسه کاهش آسیب پیام‌آوران همیاری، تصریح کرد: ما به‌دنبال این هستیم که بیماری در افراد «اچ‌آی‌وی» مثبت، زود تشخیص داده و درمان آنها آغاز شود. این موضوع به‌نفع همه کسانی است که فکر می‌کنند ممکن است به «اچ‌آی‌وی» مبتلا باشند. قاسمی با تأکید بر اینکه این اتوبوس‌ها با هدف ارائه مشاوره‌های لازم و تست تشخیص سریع و البته به‌صورت کاملا محرمانه، مستقر می‌شوند، افزود: این آزمایش‌ها از نوع سریع (Rapid) هستند و در ۱۰ دقیقه جواب آن مشخص‌می‌شود.

منبع: روزنامه شرق

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: